Śledź nas na:


Dlaczego warto studiować zarządzanie projektami?

Zarządzanie jest szeroką dziedziną, której opanowanie przekłada się na pełną satysfakcji pracę. Jeszcze korzystniejsze jest zdobycie specjalizacji, dzięki której możliwe jest uzyskanie wyższej pensji. Zarządzanie projektami stało się odrębnym zawodem, na który jest coraz większy popyt. Czy warto udać się na studia kierunkowe?

Dyscyplina skoncentrowana na zadaniach

Kierownicy projektów są bardzo poszukiwaniu w każdej branży. W przedsiębiorstwach, małych i dużych firmach, korporacjach – wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi planowanie, organizacja i zarządzanie zasobami ludzkimi. Te umiejętności są niezwykle cenne dla powodzenia projektu, jeśli osoba umie płynnie poprowadzić zespół w stronę sukcesu. Szansą na wykształcenie tych cech jest zarządzanie projektami studia podyplomowe. Kierunek znajduje się w ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Zarządzanie projektami w globalizacji

Pojęcie zarządzania projektami pojawiło się w biznesie stosunkowo niedawno. Współczesne jednostki funkcjonujące w świecie handlu opierają swoje działania głównie na wyspecjalizowanych pracownikach. Wdrożenie osoby, która potrafi zarządzać zasobami ludzkimi, okazało się rozsądnym krokiem na drodze do rozwoju każdego biznesu. Osoba, która potrafi sprawnie reagować na zmiany zachodzące w branży, jest cennym nabytkiem dla firmy.

Efektywne zarządzanie zespołami

Studia podyplomowe na kierunku zarządzanie projektami to szansa na pogłębienie dotychczasowej wiedzy lub możliwość przekwalifikowania dotychczasowej ścieżki zawodowej. W programie studiów znajduje się między innymi zarządzanie finansami w projektach, planowanie i monitoring projektu, podstawy programu MS Project czy zagadnienia traktujące o komunikacji w zespole. To tylko część obszernego i intensywnego kursu, który skupia się głównie na praktycznym podejściu. Ogółem studia podyplomowe obejmują ponad 210 godzin nauki przekazywanej przez praktyków i kadrę bezpośrednio związaną z wąską specjalizacją zarządzania projektem.

Kierunek dla osób, które nie lubią stać w miejscu

Zawód osoby zajmującej się zarządzaniem projektami charakteryzuje się dynamiką działań. Zmienny rynek wymaga nieustannego kształcenia się, zatem osoby nastawione na studiowanie tego kierunku muszą być zawsze na bieżąco. Warto mieć na uwadze, że menadżerowie projektów są poszukiwani w wielu branżach. Absolwenci kierunku bez problemu znajdą zatrudnienie w sektorze biznesowym, finansowym, czy na rynku ubezpieczeniowym, produkcyjnym, a nawet budowlanym.

Czy warto podjąć zarządzanie projektami studia podyplomowe? Dla przyszłego pracownika niemałe znaczenie mają zarobki. Solidne zaplecze edukacyjne stwarza realne szanse na uzyskanie wynagrodzenia na wysokim poziomie. Średnie zarobki project managera zaczynają się od kwoty 6-7 tysięcy złotych. Ponadto po uzyskaniu dyplomu wciąż pozostaje mnóstwo ścieżek rozwoju, głównie przez zdobywanie certyfikatów. Posiadacze najważniejszych z nich – Agile lub Prince2 – mogą pochwalić się pensją dwukrotnie wyższą od tej, którą otrzymują początkujący project managerowie.