Śledź nas na:


Kursy maturalne pozwolą Ci na wybór dobrych studiów

Przełomowym momentem w Twoim życiu będzie okres matury i wyboru studiów. Dlatego powinieneś starannie przemyśleć decyzję odnośnie przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym. Istotne, abyś wziął pod uwagę swoje zainteresowania oraz kryteria rekrutacji na interesujące Cię kierunki studiów. Jednocześnie pamiętaj, że uczelnie mogą wymagać innych przedmiotów na takich samych kierunkach studiów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? O tym w dalszej części artykułu.

Wybór kierunku studiów

Wybierając studia najlepiej kieruj się swoimi zdolnościami, zainteresowaniami oraz perspektywą pracy po danym kierunku. Taka kombinacja pozwoli Ci pogłębiać własne zainteresowania i jednocześnie zdobywać specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, w jakim zawodzie chcesz pracować postaraj się wybrać przedmioty maturalne w sposób możliwie uniwersalny, abyś miał możliwość zrekrutowania się na inny kierunek studiów bez ponownego zdawania matury.

Zapewne pamiętasz, że dostanie się do niektórych liceów wymagało zdobycia w rekrutacji niemałej ilości punktów. Podobnie będzie ze studiami. Niektóre kierunki studiów są bardzo oblegane przez kandydatów i aby się na nie dostać będziesz potrzebować bardzo dobrych wyników egzaminu maturalnego. Co ciekawe popularność niektórych kierunków studiów wynika z mody, a nie z zapotrzebowania rynku pracy, a więc wybierając studia nie należy stawiać znaku równości między popularnością danego kierunku, a łatwością w znalezieniu pracy po jego ukończeniu.

Przygotowanie do matury

Wydaje się, że najprostszym sposobem osiągnięcia wysokiego wyniku na maturze jest wybór przedmiotów zdawanych na egzaminie już pierwszej klasie liceum. To pozwoliłoby Ci na naukę do egzaminu maturalnego już od początku liceum. Będziesz wtedy uczył się systematycznie przez trzy lata korzystając z rozszerzonej ilości godzin.

Niestety dla większości uczniów będących w trzeciej klasie gimnazjum czy nawet pierwszej klasie liceum określenie swoich zainteresowań przedmiotowych nie jest łatwe. Zdecydowana większość uczniów podejmie tę decyzję dopiero 30 września w trzeciej klasie liceum, a wtedy do nauki pozostaje już tylko 7 miesięcy. Ponadto systematyczna nauka w szkole jest często niewystarczająca, aby zdać dobrze egzamin dojrzałości.

Maturę zdaje się zazwyczaj z więcej niż 4 przedmiotów. Wtedy okazuje się, że w klasie maturalnej przed Tobą jest naprawdę dużo pracy. Ponieważ oprócz powtarzania materiału z pierwszej i drugiej klasy, będziesz musiał uczyć się na bieżąco w klasie trzeciej.

Kursy maturalne

Aby sprostać szybkiemu tempu powtórki oraz jednoczesnej nauki można wspomóc się uczestnictwem w kursach maturalnych. Z założenia kursy maturalne mają pomóc w skutecznej powtórce materiału, uzupełnieniu wiedzy i przede wszystkim na nauczeniu się prawidłowego rozwiązywania zadań maturalnych. Im więcej zadań przerobisz, tym lepiej przygotujesz się do matury, a kursy maturalne pozwalają na ich rozwiązywanie w sposób bardzo efektywny.

Przewagą kursów maturalnych nad samodzielną nauką jest niewątpliwie zaangażowanie nauczyciela w proces Twojego nauczania. Nauczyciel na kursie:

  • w jasny sposób wyjaśni Ci rozwiązania wszystkich typów zadań maturalnych,
  • zwróci Twoją uwagę na system punktacji na egzaminie maturalnym,
  • oraz ostrzeże Cię przed najczęściej popełnianymi błędami.

Ponadto w trakcje przygotowania do egzaminu maturalnego na kursie wiedza wszystkich uczestników jest sprawdzana na bieżąco poprzez kartkówki i sprawdziany typu maturalnego. Dzięki temu widzisz swoje postępy i masz świadomość, jaki materiał masz już dobrze opanowany, a który jeszcze wymaga powtórzenia. Dodatkowo dzięki kursom maturalnym rozłożysz powtarzanie materiału na cykle tygodniowe, co ułatwi Ci systematyczną naukę i zagwarantuje, że przygotowanie do matury nie zostanie odłożone na ostatnią chwilę.

Podsumowując widać niewątpliwe korzyści wynikające z przygotowania się do matury uczęszczając na kursy maturalne. A zatem wybór kursów maturalnych w Warszawie organizowanych w profesjonalnej placówce edukacyjnej pozwoli Ci na efektywne powtórzenie materiału od pierwszej do trzeciej klasy liceum, zapozna Cię z punktacją zadań maturalnych, nauczy Cię rozwiązywać setki zadań typu maturalnego, jak również zaoszczędzi Twój cenny czas.

Osoby chętne do uczestnictwa w kursach maturalnych Warszawa zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki Smart Matura.