Śledź nas na:


Półkolonie muzyczne - doskonały pomysł na wakacyjną przygodę!

Już wkrótce zaczynają się wakacje. Wakacje to czas beztroski dla dzieci. Na szczęście nie wszystkie dzieci spędzą te wakacje przed ekranami komputerów i smartfonów, bo wielu rodziców szuka wakacyjnych zajęć dla swoich pociech, które łączyłyby naukę z zabawą. Doskonałym pomysłem mogą być zajęcia muzyczne dla dzieci, odbywające się na przykład w formie półkolonii.

Półkolonie - nauka i zabawa w jednym

Półkolonie, w odróżnieniu od kolonii, polegają na tym, że organizator zapewnia zajęcia przez kilka godzin dziennie. Zajęcia dla dzieci odbywają się zazwyczaj w godzinach podobnych jak nauka w szkole, a potem wracają do domu. Z tego względu, półkolonie są doskonałym pomysłem na aktywizację dzieci pomiędzy wakacyjnymi wyjazdami lub nawet zastępować wakacyjne wyjazdy. Półkolonie mają często jakiś program tematyczny. Organizatorzy półkolonii oferują, przykładowo, zajęcia sportowe, artystyczne, przyrodnicze, naukowe i wiele innych. Dzięki uczestnictwu w takich zajęciach dzieci mają możliwość doświadczenia nowych rzeczy i rozwijania swoich zainteresowań i pasji. W czasie półkolonii dzieci uczą się nowych umiejętności, odkrywają nowe talenty i pasje łącząc naukę z zabawą. Dzięki uczestnictwu w półkoloniach dzieci mają także możliwość nawiązywania nowych przyjaźni i budowania relacji z rówieśnikami spoza ich codziennego środowiska, rozwijają niezależność i samodzielność, nabywają nowe doświadczenia i umiejętności. Półkolonie mogą być dla dzieci okazją do przełamania swoich ograniczeń i pokonania lęków, co pomaga im w budowaniu pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Półkolonie muzyczne

Doskonałym pomysłem dla wielu rodziców i dzieci mogą się okazać półkolonie muzyczne, w trakcie których dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z nauką na instrumentach muzycznych. O zaletach nauki gry na instrumentach napisano już bardzo wiele. Gra na instrumentach muzycznych to nie tylko czynność sprawiająca wiele radości, ale posiada też wiele korzyści i pozwala na lepszy i pełniejszy rozwój dzieci. Wśród zalet gry na instrumentach można wymienić chociażby poprawę zdolności motorycznych dzieci, zwiększenie koordynacji, rozwój umiejętności komunikacyjnych, poprawę samooceny dzieci i pewności siebie, nabycie odwagi występowania w miejscu publicznym, poprawę zdolności percepcyjnych. Naukowcy udowodnili, że gra na instrumentach w każdym wieku dodatkowo stymuluje mózg i wpływa na szybsze uczenie się, a w późniejszych wieku opóźnia procesy degeneracyjne mózgu. To kolejny, być może najsilniejszy, argument za tym, by uczyć dzieci gry na instrumentach. A półkolonie to może być idealny moment na rozpoczęcie przygody z muzykowaniem. Jak wyglądają takie muzyczne półkolonie? Zazwyczaj zajęcie odbywają się od poniedziałku do piątku, od rana do popołudnia. Dzień podzielony jest pomiędzy gry i zabawy oraz naukę na instrumentach. Dzieci w trakcie takich półkolonii mogą się uczyć gry na jednym lub wielu instrumentach (np. na gitarze, keyboardzie, pianinie, skrzypcach, perkusji i innych), a także uczestniczyć w nauce śpiewu. Więcej informacji na temat takich półkolonii znajdziecie tutaj: https://szkolamuzycznalodz.pl/polkolonie-lodz/