Śledź nas na:

Newsy

Tytuł licencjata - czy warto?

W Polsce istnieje możliwość ukończenia studiów pierwszego stopnia i zdobycia zawodowego tytułu licencjata. Jest to u nas nowość, na tle studiów magisterskich, inżynierskich i doktoranckich. Stosunkowo krótko - zwykle 3 lata, należy uczyć się na uczelni wyższej, aby napisać i następnie obronić pracę licencjacką. Co daje tytuł licencjata i czy warto decydować się tylko na jego zdobycie?

Zdrowie pisane naturoterapią

Zdrowie - wartość największa i najcenniejsza ze wszystkich jakie posiadamy. Poeta tak o nim pisał: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.” Wielu z nas wie, jak cenny jest to dar i jak łatwo można go stracić.

8 sprawdzonych porad jak walczyć ze stresem przed maturą

Stres przed maturą jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i nie powinien być traktowany jako coś negatywnego i uniemożliwiającego rzetelne przygotowanie się do egzaminu. Ci z was, którzy dobrze znają biologię i interesują się naukami psychologicznymi, zapewne wiedzą, że stres może mieć wymiar pozytywny. Reakcja „walcz i uciekaj” wywołana działaniem stresora ma na celu zmobilizowanie nas do działania, przyspieszenie myślenia i szybkie rozprawienie się z zagrożeniem. Tego typu stres charakteryzuje się krótkotrwałością i mija wraz z ustąpieniem czynnika, który go wywołuje. Nie warto z nim walczyć – każda forma motywacji jest bowiem cenna!  

Rekrutacja do liceum dla dorosłych

Zastanawiasz się nad podjęciem nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych? Przerasta Cię ilość formalności z tym związanych? Nie musi – proces rekrutacji do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych w Krakowie jest niezwykle prosty i przyjemny. Wystarczy kilka kroków, by stać się jej uczniem. Przedstawimy krótki poradnik o nauce w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych z uprawnieniami szkół publicznych.

WAGI PRECYZYJNE – JAK ZWAŻYĆ LUDZKI LOS?

Istnieje wiele rodzajów wag. W zależności od tego, co i w jakich warunkach chcemy zważyć, stosuje się wagi precyzyjne, wiszące, platformowe. Trudno wyobrazić sobie handel czy produkcję bez tego wynalazku, który jest starszy, niż nam się wydaje. Wzmianki na temat wagi i sposobów ważenia znajdziemy w najstarszych tekstach Biblii, ale także pośród zabytków starożytnego Egiptu.

Szkolenie BHP w Twojej firmie. Jakie są dostępne formy realizacji?

Powołując się na aspekty prawne – Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 w spawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy – wyróżniamy 4 dopuszczalne formy szkoleń z zakresu BHP. W których miałeś okazję uczestniczyć?

Rozpoznawanie pism urzędowych, czyli dlaczego warto znać się na administracji?

Urzędowe pisma potrafią przyśpieszyć bicie serca skuteczniej niż dzbanek mocnej kawy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek otrzymał taką właśnie przesyłkę. Nasz niepokój może być jeszcze większy w przypadku, gdy pismo to dotyczy toczącej się wobec nas sprawy. Jeśli nie jesteśmy akurat absolwentami administracji, możemy poczuć się zupełnie zagubieni w urzędniczym stylu, przepisach i paragrafach. Co wówczas?

Jak się uczyć z przyjemnością?

Największym problemem systemu nauczania jest chyba to, że zabija w uczniach chęć do wysiłku. Młodzi ludzie, zamiast cieszyć się z możliwości poznawania świata, odkrywania jego tajemnic i wyjaśniania takich zagadek, jak działa silnik, czemu pada deszcz i ile mórz jest na świecie.

Jak dobrze zdać maturę z matematyki?

Osiągnięcie wysokiego wyniku na egzaminie z matematyki może otworzyć maturzyście drogę do wielu pasjonujących zawodów, takich jak chociażby architekt, programista czy inżynier. Wbrew pozorom, przedmioty ścisłe mogą przydać się również podczas rekrutacji na kierunki o charakterze społecznym (psychologia) czy artystycznym (wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych). Nic więc dziwnego, że coraz więcej uczniów szkół średnich zastanawia się, jak dobrze przygotować się do matury z matematyki i zdać ją celująco. No właśnie, jak?

Studia podyplomowe z social media

Od dawna fascynuje Cię świat nowych mediów społecznościowych. Zastanawiasz się jak to wszystko działa od podszewki i chciałbyś poznać wszystkie zakamarki Facebooka i Instagrama. Boisz się, że w Twoim wieku to już nie wypada? Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego, ile wskazuje Twoja metryczka, na naukę, szczególnie social mediów, nigdy nie jest za późno! Dorównaj swoim dzieciom i wnukom, i pokaż im, że wiesz więcej, niż mogłoby im się wydawać! Takie podejście przyda Ci się przecież nie tylko na co dzień, lecz przede wszystkim w biznesie i prowadzeniu własnej firmy!