Śledź nas na:

Newsy

Czego warto się uczyć z pakietu Office?

Pakiet biurowy Microsoft Office to bez wątpienia najpopularniejszy pakiet oprogramowania biurowego stosowany na całym świecie zarówno w firmach i instytucjach, jak i przez użytkowników prywatnych. Jeżeli jeszcze go nie znasz i przy tym szukasz pracy, pomyśl o nauce programów w tym pakiecie – ta znajomość na pewno przyda się podczas rekrutacji.

Jak nauczyć się samemu języka obcego w domu?

Znajomość języków obcych to teraz podstawa, aby móc swobodnie poruszać się po świecie i zdobyć ciekawą pracę. Poznawanie innych kultur oraz obcowanie z zagranicznymi przyjaciółmi rozszerza nasz światopogląd oraz wszechstronnie rozwija. Ze względu na brak czasu nie zawsze możemy uczęszczać do szkoły językowej. Szukamy więc innych metod do nauki języka, np. wchodzimy na portale edukacyjne.

Jak efektywnie uczyć się matematyki? 6 porad

Nauka matematyki sprawia wielu z nas trudności. Czasem to tylko chwilowe opuszczenie się w nauce, a czasem problem trwały, wymagający interwencji i pomocy specjalistycznej. Z trudnościami nauki przedmiotów ścisłych może wiązać się szereg zaburzeń jak skrzyżowana lateralizacja, dysleksja, dyskalkulia. Niektóre powodują problemy z matematyką, inne są przyczyną problemów, zawsze jednak potrzebna jest pomoc i nie wystarczy korepetytor z matematyki, ale także fachowiec pedagog. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje. Otóż winę ponoszą najczęściej nasi pierwsi nauczyciele, którzy nie przykładają dużej uwagi do opanowania kardynalnych podstaw w swoim czasie.

Tytuł licencjata - czy warto?

W Polsce istnieje możliwość ukończenia studiów pierwszego stopnia i zdobycia zawodowego tytułu licencjata. Jest to u nas nowość, na tle studiów magisterskich, inżynierskich i doktoranckich. Stosunkowo krótko - zwykle 3 lata, należy uczyć się na uczelni wyższej, aby napisać i następnie obronić pracę licencjacką. Co daje tytuł licencjata i czy warto decydować się tylko na jego zdobycie?

Zdrowie pisane naturoterapią

Zdrowie - wartość największa i najcenniejsza ze wszystkich jakie posiadamy. Poeta tak o nim pisał: „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.” Wielu z nas wie, jak cenny jest to dar i jak łatwo można go stracić.

8 sprawdzonych porad jak walczyć ze stresem przed maturą

Stres przed maturą jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i nie powinien być traktowany jako coś negatywnego i uniemożliwiającego rzetelne przygotowanie się do egzaminu. Ci z was, którzy dobrze znają biologię i interesują się naukami psychologicznymi, zapewne wiedzą, że stres może mieć wymiar pozytywny. Reakcja „walcz i uciekaj” wywołana działaniem stresora ma na celu zmobilizowanie nas do działania, przyspieszenie myślenia i szybkie rozprawienie się z zagrożeniem. Tego typu stres charakteryzuje się krótkotrwałością i mija wraz z ustąpieniem czynnika, który go wywołuje. Nie warto z nim walczyć – każda forma motywacji jest bowiem cenna!  

Rekrutacja do liceum dla dorosłych

Zastanawiasz się nad podjęciem nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych? Przerasta Cię ilość formalności z tym związanych? Nie musi – proces rekrutacji do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych w Krakowie jest niezwykle prosty i przyjemny. Wystarczy kilka kroków, by stać się jej uczniem. Przedstawimy krótki poradnik o nauce w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych z uprawnieniami szkół publicznych.

WAGI PRECYZYJNE – JAK ZWAŻYĆ LUDZKI LOS?

Istnieje wiele rodzajów wag. W zależności od tego, co i w jakich warunkach chcemy zważyć, stosuje się wagi precyzyjne, wiszące, platformowe. Trudno wyobrazić sobie handel czy produkcję bez tego wynalazku, który jest starszy, niż nam się wydaje. Wzmianki na temat wagi i sposobów ważenia znajdziemy w najstarszych tekstach Biblii, ale także pośród zabytków starożytnego Egiptu.

Szkolenie BHP w Twojej firmie. Jakie są dostępne formy realizacji?

Powołując się na aspekty prawne – Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 w spawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy – wyróżniamy 4 dopuszczalne formy szkoleń z zakresu BHP. W których miałeś okazję uczestniczyć?

Rozpoznawanie pism urzędowych, czyli dlaczego warto znać się na administracji?

Urzędowe pisma potrafią przyśpieszyć bicie serca skuteczniej niż dzbanek mocnej kawy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek otrzymał taką właśnie przesyłkę. Nasz niepokój może być jeszcze większy w przypadku, gdy pismo to dotyczy toczącej się wobec nas sprawy. Jeśli nie jesteśmy akurat absolwentami administracji, możemy poczuć się zupełnie zagubieni w urzędniczym stylu, przepisach i paragrafach. Co wówczas?