Śledź nas na:


Newsy

Polskie Państwo Podziemne – ewenement na skalę światową

Wybuch II wojny światowej i rozbiór Polski dokonany przez Niemcy i Związek Radziecki wbrew oczekiwaniom okupantów nie zakończył dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Polska się nie poddała, a konspiracyjne walki trwały aż do zakończenia wojny. W Polsce działało bowiem Polskie Państwo Podziemne, którego historię chcemy dzisiaj przybliżyć.

Dotacja na podręczniki – co zmieni się w przepisach?

Na początku roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło projekt rozporządzenia, które dotyczy udzielania dotacji na podręczniki. Wsparcie finansowe ma być przekazywane szkołom nie tylko na książki, ale też na materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. W projekcie ustawy można znaleźć wzór wniosku o udzielenie dotacji, a także sposób przekazania i późniejszego rozliczania szkół z otrzymanego wsparcia.

Skąd wziąć pieniądze na wkład własny? Kupujemy mieszkanie na kredyt.

Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania staje się coraz trudniejsze. W obliczu licznych zmian w prawie należy posiadać coraz większy wkład własny. W roku 2014 Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła wprowadzanie coraz wyższych wymagań odnośnie kredytów na zakup nieruchomości. Kilka lat temu można było uzyskać kredytowanie nawet w wysokości 100% wartości danego mieszkania, domu. Obecnie, w roku 2017 wkład własny musi wynosić 20%.

„Książka pod tytułem” – dlaczego warto kupić tę pozycję?

Dawno na rynku wydawniczym nie było takiej „rewolucji”, jaką wprowadziła legendarna już „Książka pod tytułem”. To doskonała zabawa nie tylko dla dzieci. Dlaczego ta mała książka zrobiła taką karierę i dlaczego jest jedną z najczęściej kupowanych książek? Postanowiliśmy to sprawdzić. Oto, co udało nam się ustalić.

Kto powinien złożyć roczne rozliczenie PIT 37 ?

Trwa okres składania zeznań podatkowych za poprzedni rok podatkowy, czyli 2016. Na pewno wielu z nas zastanawia się, jak co roku, który z dostępnych formularzy PIT powinien wypełnić. A każdy, kto osiągnął dochód w 2016 roku ma obowiązek przekazania do właściwego urzędu skarbowego deklaracji informującej o wysokości osiągniętych dochodów oraz o wysokości należnego podatku.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs angielskiego online?

W ostatnim czasie można zauważyć ogromny wzrost zainteresowania kursami angielskiego dla dorosłych w wersji online. Przeglądając najnowsze oferty pracy warto zaobserwować, w jak wielu z nich wśród wymagań pojawia się znajomość co najmniej jednego języka obcego, najczęściej angielskiego.

Dlaczego zaciągamy kredyty samochodowe?

Jednym z popularniejszych produktów kredytowych w naszym kraju jest kredyt samochodowy. Jest to zrozumiałe, ponieważ samochód to jedno z bardziej pożądanych dóbr trwałego użytku. Poza tym nie wszystkich stać na wydatek rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Alternatywą mógłby być leasing, jednak nie wszyscy mogą lub chcą skorzystać z tej formy „nabycia” samochodu.

Angielski przez Skype - czyli nauka z domu

Znajomość języka angielskiego stała się koniecznością. Nie tylko młode osoby uczą się tego języka, coraz więcej osób w wieku starszym zaczyna uczyć się języka angielskiego. Inwestycja w naukę języka angielskiego jest opłacalna w każdym wieku. Nie zawsze jednak te najdroższe rozwiązania są tymi najlepszymi. Równie skutecznie można uczyć się przy pomocy tańszych metod, a nawet samodzielnie.

Dlaczego ergonomiczne krzesła są dobre do nauki?

Ergonomia w projektowaniu mebli, z których korzystamy, jest ważna – z tym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. Nie wszyscy jednak uświadamiają sobie to, że jest ona istotna nie tylko w czasie pracy biurowej, ale także w trakcie nauki. W obu wypadkach podejmujemy wysiłek intelektualny i warunki w jakich się on odbywa mają znaczenie.