Śledź nas na:


Szybka i skuteczny sposób nauka angielskiego

Niektóre osoby uczą się latami języka angielskiego, ale z niesatysfakcjonującymi rezultatami. Trudności w nauce niekoniecznie muszą wynikać z braku naszych zdolności językowych, ponieważ tradycyjne metody nie u wszystkich się sprawdzają. Zawszę musimy mieć na uwadze że każdy z nas jest inny dlatego sposób nauki powinien być dostosowany do indywidualnych predyspozycji. Przykładem jednego z dobrze dopracowanych sposobów nauki angielskiego jest metoda Callana. Na czym polega jej skuteczność?

Znasz już podstawy, to masz z górki

Znajomość języka obcego na poziomie podstawowym pozwala już na rozpoczęcie konwersacji, ale dopiero bogate słownictwo jest narzędziem do prawidłowego porozumiewania się. Niestety słówka angielskie same nie wbiją nam się do głowy, wiec należy się ich po prostu nauczyć. Kluczem do sukcesu jest ich systematyczne powtarzanie. W trakcie nauki ważne jest aby poznać jak używane jest słowo w różnych zdaniach i różnych kontekstach. Okazuje się, że powtarzając to, co usłyszeliśmy użyte w różnych zdaniach zakotwicza się nam to na stałe w naszym umyśle. Dopiero po zapoznaniu się z podstawami języka, możemy postawić na swoją inwencję i świadomie wybierać interesujące nas sformułowania a także tematy. Do wszystkiego jednak trzeba się przykładać i to na każdym etapie nauki, ale można się w tym wspomóc. Kurs według metody Callana może nam znacząco ułatwić zadanie.

Callan czyli szybka i skuteczna nauka angielskiego.

Wszyscy pamiętamy godziny spędzone w szkole na nauce angielskiego. Większości osób ten sposób nauki kojarzy się z nudą i potrafi zniechęci do nauki.

Na kursie prowadzonej według metody Callana nie ma wręcz czasu na nudę i patrzenie się przed siebie na ścianę. Każdy uczestnik dostaje tyle samo możliwości odpowiedzenia na zadane przez lektora pytania, że nie sposób jest na tym nie skorzystać. Na początku może się taki potok pytań wydać przytłaczający, ale już po paru dniach zauważa się znaczną poprawę nie tylko w swoim słownictwie, ale również wzrasta pewność siebie uczestników takiego kursu. Ich granice zostają przełamane i przestają się oni bać odpowiadać. Nauka języka angielskiego to nie tylko słuchanie i pisanie, ale przede wszystkim mówienie, czyli kontakt z językiem obcym w każdej formie. Nawet jeśli ktoś ma opory w wypowiedzeniu się na dany temat, to lektor tak stawia pytania, że w końcu jesteśmy w stanie sformułować konkretną odpowiedź, co potem jeszcze wielokrotnie trzeba powtórzyć. Takie ciągłe powtarzanie działa zaskakująco skutecznie. Najpierw uczestnicy uczą się mówić, a potem kodować schematy zdań, a wszystkie informacje podświadomie zostają w głowie, z czego można potem w pełni korzystać.


Metoda Callana pozwala nauczyć się automatycznego myślenia w języku angielskim bez tłumaczenia zawiłości gramatyki czy też frustrującego wkuwania słówek „na blachę”. Nauka staje się przyjemna i co najważniejsze – skuteczna. To właśnie ta skuteczność swobodnego posługiwania się językiem angielskim jest największą motywacją do dalszej nauki.

 

Więcej na temat metody Callna można znaleźć tutaj http://callan.opole.pl/etapy-nauki.html