Śledź nas na:


Andaluzja – raj dla miłośników nauki języka hiszpańskiego

Jak najlepiej poznać obcy język? W „obcym” kraju, oczywiście. Ale jak się do tego zabrać? Iść na kurs czy „na żywioł”? A przede wszystkim, gdzie pojechać?

KURS – HISZPANIA!

Do „wchłonięcia języka” zdolne są tylko niemowlaki. Dlatego zanim wyruszysz do kraju korridy, wybierz odpowiednią szkołę językową. Dobrym wyborem są kursy językowe w Hiszpanii dla dorosłych. Jeśli Twoim celem jest poznanie języka na poziomie komunikacyjnym – wybierz kurs wakacyjny. Najlepiej wybrać kurs trzytygodniowy. Na początku adaptujemy się w nowym środowisku, przełamujemy bariery językowe, w drugim tygodniu powoli zaczynamy używać języka, zaś w ostatnim – swobodnie z korzystamy z nowych umiejętności.

Jeśli potrzebujesz podszkolić język w celach zawodowych, niektóre szkoły i organizacje oferują kursy łączone z praktykami zawodowymi. Taki kurs trwa około miesiąca, potem zaś przez kilka tygodni trwają praktyki lub staże. Możesz także wybrać specjalistyczny kurs np. języka biznesowego.

HISZPAŃSKI W HISZPANII czyli słoneczna przygoda z językiem

Nawet jeśli to nie jest wakacyjny kurs języka hiszpańskiego, a szybka nauka pod presją zawodowo-językowych wyzwań, staraj się jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Hiszpanii. To może być przygoda Twojego życia! Czeka Cię słońce, pyszne jedzenie i... rozmowy z „native'ami”!

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej poznaje się język (i kulturę) korzystając z uroków danego kraju i rozmawiając z jego mieszkańcami. W ten sposób poznasz jakie struktury gramatyczne są najczęściej używane, jakie skróty czy powiedzenia są popularne, a które występują tylko w podręcznikach. Podczas luźnych rozmów w knajpach, na plaży czy w miejscu pracy, szybko rozwiniesz swoje umiejętności językowe wyniesione z kursu. A przy okazji (a może przede wszystkim) będziesz świetnie się bawić!

NIE TYLKO MADRYT czyli hiszpański raj

Jeśli myślisz o tym, by wybrać się do stolicy, zastanów się jeszcze raz. W Madrycie poznasz historię, zwiedzisz parę budynków, ale prawdziwe życie toczy się poza stolicą. Na południu, na granicy kontynentów znajduje się region zwany Andaluzją.

Andaluzja to taka „pigułka” Hiszpanii. To ojczyzna flamenco i korridy. Jeśli wybierasz się więc do Hiszpanii, by uczyć się nie tylko języka, ale poznać kraj i jego historię – wybierz właśnie to miejsce. W Andaluzji jest wszystko, czego potrzebujesz. Słońce, gorący temperament Hiszpanów, pyszne tapas. Mało tego, rozsmakujesz się w winie sherry! Będziesz mógł też popływać w morzu i pochodzić po górach. Tutaj też znajdują się rezerwaty biosfery (Park Narodowy Doñana) i Sierra Nevada w Granadzi. Tak jest, w Hiszpanii też jest bujna zieleń!

Czego więcej chcieć? Rozpocznij swoją naukową fiestę!