Śledź nas na:


„Korki” - najlepszy sposób, by dorobić i się utrzymać

Jak najczęściej zarabiają studenci? W bardzo prosty sposób – udzielają korepetycji. Bynajmniej tak wynika z badań statystycznych. Korepetycje to najczęstszy, a jednocześnie najbardziej prosty sposób zarobkowania, na jaki stawiają i z jakiego korzystają żacy.

Co się liczy?

Przede wszystkim liczą się studia na kierunku, który pozwoli na udzielanie korepetycji. Przedmioty ścisłe takie jak fizyka, matematyka lub chemia zawsze cieszyły się olbrzymią popularnością. Studenci tych kierunków najczęściej udzielają też korepetycji. Często uczą studenci polonistyki i ci, którzy studiują języki obce – anglistykę, germanistykę, iberystykę. Popularne „korki” to nieodzowny element dzisiejszej edukacji – bynajmniej tak twierdzą studenci, którzy pomagają wielu młodszym kolegom poznać arkana trudnych przedmiotów i zdać egzaminy na wyższe uczelnie.

Ile kosztują „korki” u studenta?

Wszystko zależy od przedmiotu i zaawansowania naukowego studenta. Najtaniej jest u studentów z pierwszego roku, najdrożej u tych, którzy kończą studia. Można więc za godzinę zajęć zapłacić kilkanaście złotych, ale i kilkadziesiąt też nie jest wyjątkiem. Rachunek jest prosty – z korepetycji można spokojnie przeżyć. Warto więc rozeznać się w cenach oraz wiedzy studenta.

Jak znaleźć studenta?

W miastach akademickich znalezienie studenta, który udziela korepetycji nie jest sprawą trudną. Wystarczy udać się na uczelnię. Nawet na uczelnianych tablicach ogłoszeń można znaleźć odpowiednie anonse. Podobne ogłoszenia studenci zamieszczają w gazetach, w prasie codziennej. Ale coraz częściej studenci korzystają z profesjonalnych portali internetowych takich jak www.korepetycje24.com. Tu mogą zamieścić swoje ogłoszenie, dokładnie opisać świadczone usługi oraz pochwalić się swoją wiedzą. Warto korzystać z takich miejsc, ponieważ nie tylko są tablicami ogłoszeniowymi. Internet to także narzędzie opiniotwórcze.

Studentom nie żyje się łatwo. Nie każdy z nich ma środki na zapłacenie akademika, czy własne utrzymanie. A korepetycje to łatwy i w miarę przyjemny zarobek. Dlatego niektórzy studenci mają nawet po kilka lub kilkanaście godzin „korek” w tygodniu. Z takiej ilości zajęć można spokojnie się utrzymać i przeżyć.