Śledź nas na:


Najpiękniejsze kwiaty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

Piękny ogród to marzenie każdego kto ceni sobie odpoczynek w ciszy i spokoju. Aby nasz ogród był piękny warto zadbać o kwiaty ogrodowe, które dodadzą mu uroku. Bywa i tak, że nasze rośliny doniczkowe i kwiaty ogrodowe nie prezentują się zbyt okazale. Problemy powstają również podczas składania naszych kwiatów w całość w ogrodzie. Uprawa powinna więc być przemyślana odpowiednio wcześniej, bardzo ważna jest także pielęgnacja.

Aranżacja tarasu

Nawet niepozorne kwiaty doniczkowe nabiorą nadzwyczajnego wyrazu w naczyniach w rozmiarze XXL. Rośliny doniczkowe pięknie wyglądają w naczyniach utrzymanych w tym samym stylu, na przykład nowoczesnym bądź vintage. Wszystko zależy tutaj od naszego gustu i upodobań. Kolorystykę donic możemy dobrać tak by podkreślić barwę jaką charakteryzują się kwiaty doniczkowe.

Aby twój taras bądź ogród zachwycał wyglądem przez cały rok, oprócz tego należy pamiętać jak ważna jest pielęgnacja, możesz dobrać kwiaty doniczkowe tak by każdy z nich kwitł w innym czasie. Tak zaplanowana uprawa pozwoli na pełnienie funkcji reprezentacyjnej w każdej porze przynajmniej przez jeden okaz w ogrodzie.

Zadbane kwiaty ogrodowe z pewnością przełożą się na komfort wypoczynku na tarasie czy w ogrodzie. Odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe i prawidłowa ich pielęgnacja sprawią, że nasz taras będzie wyjątkowy przez całe lato a zarówno nasi goście jaki i my sami będziemy spędzać chętnie czas na świeżym powietrzu delektując się widokiem idealnie dobranej kompozycji kwiatowej. Grupy roślin na naszym tarasie stworzą wymarzony zakątek dla relaksu.

Jakie kwiaty ogrodowe są najbardziej reprezentatywne?

Jednym z najpiękniejszych kwiatów ogrodowych, zarówno do uprawy doniczkowej jak i do wysadzania wprost do gleby jest hortensja ogrodowa. Jej uprawa nie sprawia większych problemów. Hortensja ogrodowa osiąga wysokość do 2 metrów. Jest rozłożysta i kwitnie latem w wielu pięknych kolorach. Najbardziej popularne odmiany są w kolorach: różowym, niebieskim, fioletowym i białym. Kwitnie bardzo obficie przez co sprawdzi się jako ozdoba każdego ogrodu. Hortensja ogrodowa ma dość duże wymagania glebowe.

Lubi glebę przepuszczalną, próchniczną i wilgotną. Raczej nie będzie okazale rosła na ciężkich, gliniastych i zalewowych glebach. Stanowisko szczególnie lubiane przez tą piękną roślinę ogrodową to stanowisko słoneczne i półcieniste. Świetnie będzie się prezentowała samotnie na tle trawnika, lub posadzona w grupkach. Kwiaty hortensji ogrodowej ze względu na bardzo dekoracyjny wygląd, świetnie sprawdzą się jako kwiaty cięte do wazonu podczas romantycznej kolacji czy niedzielnego obiadu z rodziną.

Hortensja ogrodowa będzie wyglądała bardzo reprezentacyjnie, posadzona w pobliżu altany, bądź huśtawki ogrodowej. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy nawożenie. Najlepsze są nawozy wieloskładnikowe płynne bądź sypkie przeznaczone specjalnie dla hortensji. Roślina ta ze względu na bujne ulistnienie i obfite kwitnienie dotkliwie odczuwa brak wody, dlatego w suche lata należy ją intensywnie podlewać. Hortensję ogrodową należy również odpowiednio zabezpieczać na zimę. Więcej o tych kwiatach tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/hortensja-ogrodowa-uprawa-pielegnacja-porady-dla-hodujacych-hortensje-_rosliny-ogrodowe/

Begonie i pelargonie

Innymi pięknymi kwiatami ogrodowymi są begonie. Mają znakomite walory estetyczne. Najbardziej popularną odmianą tych kwiatów jest begonia bulwiasta. Zdecydowanym argumentem przemawiającym za uprawą tej rośliny ogrodowej jest łatwość w uprawie i małe wymagania. Pięknie kwitnie i rozwija się nawet w zacienionych miejscach. Nadaje się zarówno do ogrodu jak i również sprawdzi się jako roślina doniczkowa na balkonie lub tarasie.

Pelargonia kojarzy się nam głównie z balkonem, lub tarasem. Świetnie sprawdzi się również jako roślina ogrodowa. Kwiaty przyzwyczajone są do ciepłego klimatu dlatego najlepszym miejscem
w ogrodzie będzie otwarta nasłoneczniona przestrzeń. Kwiaty te kwitną od maja aż do pierwszych przymrozków.