Śledź nas na:


Jak wybrać ekspres do kawy do domu?

Na rynku dostępne są tysiące ekspresów do kawy, jednak jedynie niewielka część z nich pozwala zaparzyć doskonałą kawę. Pozostałe urządzenia wydobywają z ziaren kawy znacznie mniej smaku i aromatu, dlatego by mieć gwarancję przygotowania wyśmienitej małej czarnej, warto wybrać ekspresy Saeco.

Saeco - producent z tradycjami

Saeco produkuje ekspresy do kawy od 1981 roku, zapewniając swoim klientom możliwość cieszenia się doskonałą kawą w domowym zaciszu. Włoski producent stosuje innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przygotowanie wyśmienitej małej czarnej jest prostsze niż kiedykolwiek dotąd.

Ekspres do kawy wyprodukowany przez Saeco jest gwarancją, że kawa czarna lub delikatne latte zachwycą smakiem i aromatem nawet najwybredniejszych miłośników czarnego napoju. Jakie funkcje posiadają urządzenia tworzone przez włoskiego producenta?

Funkcja mielenia ziaren kawy

Ekspres do kawy Saeco jest wyposażony w funkcję mielenia ziaren kawy. Ceramiczny młynek umożliwia rozdrabnianie twardych ziaren, dzięki czemu pozyskany napar jest bardziej aromatyczny. Młynek posiada regulację stopnia zmielenia, co ułatwia uzyskiwanie różnego nasycenia smaku i aromatu naparu. Jeżeli zmieli się ziarna grubiej, kawa będzie miała delikatniejszy smak. W ekspresie do kawy Saeco można parzyć również kawę mieloną.

Pełna automatyka w ekspresie do kawy Saeco

Saeco jako pierwszy producent na świecie wprowadził w pełni automatyczny ekspres do kawy, który może być użytkowany w domu. Urządzenie posiada wyjmowany blok zaparzający, który łatwo wyczyścić, a parzenie wybranej kawy wymaga jedynie wciśnięcia odpowiednego przycisku.

Funkcja spieniania mleka

Są osoby, które nie wyobrażają sobie picia kawy bez mleka. Jeżeli lubi się nieco złagodzić smak i aromat czarnego napoju, można dodać do niego spienione mleko. Ekspres do kawy Saeco jest wyposażony w opcję automatycznego spieniania mleka lub w karafkę służącą do tego celu. Dzięki tej funkcji, cappuccino, latte, esspresso macchiato czy flat white smakują jeszcze lepiej niż dotychczas.

Automatyczne usuwanie kamienia z ekspresu do kawy Saeco

Ekspres do kawy Saeco posiada system automatycznego usuwania kamienia osadzającego się na poszczególnych elementach. Kamień jest usuwany za pomocą opatentowanego filtra AquaClean, który oczyszcza wodę ze składników powodujących powstawanie osadów. Oznacza to możliwość zaparzenia nawet 5000 filiżanek kawy bez konieczności ręcznego czyszczenia ekspresu z kamienia. Ponadto czystsza woda gwarantuje lepszy smak kawy.