Śledź nas na:


Jakie kraje wybrać na wakacje?

Sezon wakacyjny już się skończył, a jesień zaczęła się na dobre. Jeśli zostało nam kilka dni urlopu, warto go wykorzystać i poszukać okazyjnych wyjazdów. Poza sezonem ceny wycieczek będą tańsze, a turystów jest znacznie mniej, więc komfort zwiedzania i wypoczynku jest większy. Jakie kraje wybrać na wakacje poza sezonem?

Izrael

Miasto pełne smaków i kolorów. Lokalne ryby i owoce morza zachwycą swoim smakiem niejednego smakosza. Izrael cechuje się różnorodnością gatunków zwierząt i roślin, co wynika z ukształtowania terenu – tereny pustynne, kamieniste i piaszczyste plaże i góry dostarczą niesamowitych widoków. Izrael to nie tylko kolebka kultury chrześcijańskiej. To centrum judaizmu i jedno z trzech świętych miejsc, które czczą muzułmanie. Ciekawe miejsce nie tylko ze względów religijnych, ale również kulturowych i kulinarnych.

Turcja

Nieustannie jeden z popularniejszych kierunków, które wybierane są na wakacyjne wycieczki. W październiku temperatury powietrza oscylują w granicach 22-29 stopni, więc nie musimy przejmować się upałami. Dodatkową atrakcją jest kąpiel w Morzu Czerwonym, którego temperatura jest bardzo przyjemna. To dobra lokalizacja, jeśli chcemy nacieszyć się słońcem i ciepłem przed sezonem zimowym.

Cypr

Wypoczynek pod palmami? Cypr nada się idealnie. Temperatura nie przekracza 27 stopni, więc komfort wypoczynku jest znacznie większy niż w środku lata. Cypr to jedna z większych wysp Morza Śródziemnego, a cechą charakterystyczną są urokliwie, niewielkie wioski, w których będziemy mieli okazje skosztować lokalnych win produkowanych przez mieszkańców. Krystalicznie czysta woda pozwoli na podziwianie podwodnej fauny i flory, a czyste plaże pozwolą na relaks w cieniu palm.

Hiszpania

Przepiękne piaszczyste plaże i łagodny klimat zdecydowanie sprzyjają odpoczywaniu, a skaliste zatoczki podkreślają urok wybrzeża. Pasjonaci sportów wodnym znajdą tutaj okazję do nurkowania, surfingu i żeglarstwa. Hiszpańskie wybrzeże to również nadmorskie kurorty, które tętnią nocnym życiem, a lokalne tapas czy esqueixada to specjały, które koniecznie musimy spróbować.

Gruzja

Herbaciane pola, które tworzą niecodzienne, malownicze krajobrazy, bez wątpienia będą cieszyły oko. Dodatkowo wrażenie potęgują odległe wzgórza, które w połączeniu z polami tworzą niesamowite widoki. Batumi, najsłynniejszy gruziński kurort, to wspaniały klimat, przepiękne okolice, oryginalna i konkretna kuchnia oraz pyszne wino. Ogrody botaniczne, winnice i twierdze Gonia i Petra to miejsca, które koniecznie warto odwiedzić.

Pakujemy walizki!

Jeśli chcemy wykorzystać ostatnie dni urlopu i wybrać się na zagraniczną wycieczkę, a nie posiadamy wystarczających oszczędności, z pomocą mogą przyjść pożyczki online - https://proficredit.pl/pozyczki-online. Warto o nich wiedzieć zwłaszcza wtedy, jeśli chcemy wykupić ofertę last minute – pożyczki online można uzyskać jeszcze tego samego dnia. Dzięki możliwości spłaty w ratach, możemy zaplanować taki wydatek w naszym budżecie, by mieć pewność, że nie będziemy mieli problemu z terminową spłatą. Przeanalizujmy oferty firm i sprawdźmy, czy rzeczywiście pożyczki online są dla nas dobrym rozwiązaniem.