Śledź nas na:


O czym powinieneś pamiętać mieszkając w akademiku?

Osoby, które okres studiowania mają już za sobą, zazwyczaj wspominają ten czas jako trudny, ale i jedyny w swoim rodzaju.

W końcu opuścili oni swój dom rodzinny, aby pobierać wykształcenie w nowym dla siebie miejscu, wprowadzając się, chociażby do akademika. Życie tam rządzi się swoimi prawami, dlatego dla świeżo upieczonych, nieznających tamtejszych realiów studentów, przygotowaliśmy artykuł pozwalający im na komfortowe pomieszkiwanie w tych miejscach.

1. Regulamin

Przede wszystkim należy zapoznać się i wziąć sobie do serca treść akademickiego regulaminu. W końcu został stworzony po to, aby stworzyć jak najlepsze (i najbezpieczniejsze) warunki do życia dla większej liczby studentów zamieszkujących obiekt. Zawarte w nim informacje dotyczą przeważnie:

  • godzin obowiązywania ciszy nocnej,
  • zasad przyjmowania gości (również na noc),
  • kwestii utrzymywania higieny.

2. Inni mieszkańcy akademika

Studenckie życie rządzi się swoimi prawami – nikogo zatem nie powinna dziwić ilość imprez i podwyższonych decybeli towarzyszących mieszkaniu w akademiku. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, natomiast niektórzy zapominają o umiarze. Jeśli nie jesteśmy w stanie przymknąć na to oko, to przebywanie w domu studenckim szybko stanie się dla nas udręką. Działa to również w drugą stronę. Nie zjednamy sobie przychylności współlokatorów, urządzając codziennie bankiet.

3. Ogrom możliwości

Gdy wyjeżdżamy na studia do innego miasta, stoi przed nami ogrom nowych możliwości. Może się okazać, że niektóre z nich diametralnie odbiją się na naszym przyszłym życiu. Mowa tu o znalezieniu miłości, najlepszych przyjaciół, czy nawet pracy. Przy tym nie tyczy się to tylko samej uczelni, ale również i akademika. Warto zatem otworzyć się przed nieznanym, poznawać nowych ludzi i nie bać się wyzwań.

4. Altruizm popłaca

Zawsze może zdarzyć się gorszy dzień (ewentualnie tydzień…), w którym nie będziemy w stanie udać się na ważne zajęcia, przez co będziemy pozbawieni notatek. Chyba że żyjemy w dobrych stosunkach ze studentem z pokoju obok, który tak się dobrze składa, jest na tym samym kierunku, co my. Działa to również w drugą stronę – nie bądźmy obojętni wobec próśb o pomoc naszych pobratymców, ponieważ zawsze się to opłaci. Dzięki temu akademik stanie się jeszcze przyjemniejszym miejscem.

Szukasz komfortowego pokoju w prywatnym akademiku? Odwiedź https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/