Śledź nas na:


Najfajniejsze gry dla dzieci na smartfona

Może i smartfony nie są dedykowane dzieciom, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, komu nigdy nie zdarzyło się z pomocą urządzenia mobilnego uniknąć tragedii na wielką skalę, okraszonej płaczem i złością.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców kilkuletnich dzieci, które od czasu do czasu nudzą się w kolejce do lekarza lub w drodze na wakacje, przygotowaliśmy listę 5 aplikacji na smartfon, które są przyjazne naszym pociechom – nie zawierają aktów przemocy ani innych nieodpowiednich dla dzieci treści. Oto one:

 

Puzzles for kids


Które dziecko nie lubi układać puzzli? Aplikacja Puzzles for kids została stworzona z myślą o najmłodszych, jest więc intuicyjna, dlatego każdy maluch będzie w stanie sprostać zadaniu ułożenia wyświetlonego na ekranie obrazka. Gra uczy dopasowywania przedmiotów do odpowiadających im kształtów, więc korzystające z niej dziecko uczy się i bawi jednocześnie.


10monkeys Multiplication


Aplikacja przygotowana dla nieco starszych dzieci, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Na ekranie wyświetlacza wyświetla się proste równanie, a tuż pod nim kuleczki z wynikami, wśród których trzeba odszukać wynik równania. Jeśli dziecku uda się 3 razy odpowiedzieć poprawnie otrzyma bonus, w przeciwnym razie przegra grę.


Hedgehog free


To swego rodzaju bajka, w której śledzimy przygody jeżyka. Historia jest podzielona na etapy pomiędzy którymi pojawiają się różne zadania, rozwiązując które pomagamy jeżykowi i bierzemy czynny udział w bajce, budując całą opowieść.


Where’s My Water?


Cała gra polega na prowadzeniu małego krokodyla do wody, by mógł się w niej wykąpać. Dziecko ma za zadanie drążyć kanały w ziemi w taki sposób, aby krokodyl pokonując je dotarł do łazienki i wziął kąpiel. Co prawda gra nie należy do najłatwiejszych, z pewnością jednak przynosi maluchowi dużo śmiechu i zabawy.


Logicland free


To gra logiczna, w której odkrywa się kolejne elementy układanek, co wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. By ujrzeć kolejną planszę trzeba wykonać kilka zadań logicznych, przypominających te wykorzystywane w testach inteligencji.


Warto pamiętać, że pochłonięte zabawą dziecko może nieświadomie upuścić smartfon, przez co ulegnie on uszkodzeniu. Aby zapobiec finansowych konsekwencji takiego zdarzenia warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie dla urządzenia mobilnego. Przykładowa polisa dla smartfona: iPhone insurance uk.