Śledź nas na:


Odmiana przez przypadki w języku obcym - 4 powody, dlaczego warto przy niej sięgnąć po fiszki

Gramatyka języków obcych nastręczać może wiele problemów dla osób uczących się nich. Dlatego warto znaleźć metodę, która ułatwi nam przyswajanie słownictwa czy zasad gramatycznych. Odmiana przez przypadki stanie się łatwiejsza do opanowania, jeśli skorzystamy z fiszek.  Podajemy 4 powody, które przekonają cię, że warto po nie sięgnąć.

1. Prostota konstrukcji fiszek
2. Nauka zawsze pod ręką
3. Odmiana przez przypadki na fiszkach
4. Elektroniczna wersja fiszek

Fiszki - prosta w konstrukcji pomoc w nauce

Mianem fiszek najczęściej określa się niewielkie, papierowe karteczki lub kartoniki, które na jednej stronie mają rysunek lub słowo, a na drugiej odpowiedź. Takie fiszki bez wątpienia ułatwiają przyswajanie wiedzy i powtarzanie partii materiału. W szkole fiszki są często wykorzystywaną metodą nauki, dlaczego więc nie można by było ich wykorzystywać w nauce języków obcych - słownictwa czy gramatyki? Odmiana przez przypadki, seria słownictwa, czasy w języku obcym - to wszystko można umieścić na fiszkach do nauki języków.

Fiszki zabierzesz ze sobą

Nie każdy ma na tyle czasu wolnego, aby wygospodarować po choćby parę minut dziennie na naukę języka obcego. W tym procesie liczy się systematyczność i ciągłe powtarzanie, aby w umyśle zapisały się nowe wyrazy i konstrukcje zdań. Dlatego małe fiszki, które wszędzie można zabrać ze sobą, będą idealne dla zintensyfikowania nauki języka obcego. Można je zabrać ze sobą do szkoły, do pracy, czy idąc do lekarza. W kolejce w przychodni czy też czekając na autobus, mamy chwilę czasu na naukę. Sumarycznie w ciągu dnia może się zebrać nawet pół godziny czy godzina poświęcona na przyswajanie wiedzy z języka obcego.

Gramatyka w parze ze słownictwem - odmiana przez przypadki dzięki fiszkom

Fiszki oprócz słówek, mogą uwzględniać również przykłady ich zastosowania w zdaniach, dlatego szlifowana jest dzięki nim odmiana przez przypadki poszczególnych słów. Wystarczy, że dane słowo, któremu poświęcona jest fiszka, umieszczone zostanie w jakimkolwiek zdaniu bądź zmianach. Uczy to zatem nie tylko samych wyrazów w języku obcych, ale daje przykłady ich praktycznego użycia, co ułatwia później konwersację.

Odmiana przez przypadki jeszcze łatwiejsza w fiszkach cyfrowych

Nowoczesne, elektroniczne fiszki, które można tworzyć i z których można korzystać w aplikacjach zainstalowanych na urządzeniach mobilnych, m.in. przez telefon, pozwalają zabrać je ze sobą wszędzie. Takie fiszki uczą nie tylko samych słówek. Dają szansę nauki wymowy słów, a ich odmiana przez przypadki jest łatwiejsza do zapamiętania i wymówienia. Systematyczne powtarzanie słów i przypadków daje szansę na szybszą naukę języków obcych.