Śledź nas na:


Jak uczyć się angielskiego w domu?

Chcesz się nauczyć angielskiego, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci efektywnie uczyć się tego języka. Z pewnością nauka w domu stanie się przyjemniejsza. Na co zwrócić uwagę, aby nauka przyniosła dobry rezultat?

Organizacja miejsca

Otoczenia wokół naszego miejsca do nauki wpływa na jej efektywność, a tym samym na nasz komfort. Warto zadbać o organizację przestrzeni. Niezależnie, czy uczmy się na biurku, łóżku czy kanapie – najlepiej, aby otaczał nas porządek. Wówczas będziemy mieć wszystkie materiały oraz najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Pamiętaj o dobrym oświetleniu. Szczególnie gdy stawiasz na wieczorną naukę. Dodatkowo koc, przekąski, kubek herbaty lub kawy umilą Ci czas uczenia się języka angielskiego. Podczas nauki zrezygnuj ze wszystkim przedmiotów, które rozpraszają. Mowa o telefonie, czy telewizorze w tle. Na czas uczenia się wyłącz urządzenia, aby skupić się tylko i wyłącznie na angielskim. Przygotuj sobie wszystko na czas nauki, aby nie odrywać się od niej w trakcie. Nie tylko szybciej przyswoisz materiał, ale znajdziesz jeszcze chwilę dla siebie.

Materiały do nauki

W nauce języków obcych liczy się nie ilość, a jakość. Duża liczba materiałów nie pomoże w skutecznym uczeniu się angielskiego. Dlatego warto wybrać maksymalnie dwa źródła materiałów, z których będziemy korzystać. Może być to, chociażby podręcznik i ćwiczenia, a także słownik. Jednak wiele książek do angielskiego zawiera nie tylko część teoretyczną, ale i różne zadania do rozwiązania, dlatego w tym przypadku nie będziemy potrzebować dodatkowego zbioru ćwiczeń. Możesz skorzystać z pomocnych słowników, fiszek, czy testów, np. online. Wykorzystaj także rozrywkę! Co to oznacza? Seriale, filmy, książki, czy blogi to skarbnica języka angielskiego. Połączysz przyjemne z pożytecznym.

Alternatywa nauki w domu – kurs angielskiego

Alternatywą dla nauki w domu może być kurs angielskiego. Nie każdemu dobrze idzie samodzielnym uczeniu się języka. Dlatego często wybierają kursy w szkołach językowych. Niekiedy jest to dla nich bardziej wygodny sposób, który dodatkowo motywuje do działania. Warto pamiętać, że wybierając kurs angielskiego w szkole, możemy również uczyć się w domu! Powtarzamy materiał, odrabiamy zadania i zapoznajemy się z kolejnymi tematami, które musimy przerobić. Tym samym uczenie się w domu, jak i na kursie angielskiego to odpowiednie połączenie. Idealna propozycja to nauka angielskiego z Speak Up. Wiele dostępnych kursów dla osób w różnym wieku sprawi, że uczenie się języka stanie się efektywne i skuteczne.

źródło zdjęcia: freepik.com