Śledź nas na:


Podejmij naukę w szkole policealnej - jeszcze nie jest za późno!

Mahatma Gandhi powiedział kiedyś: „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie". Warto wdrożyć tę maksymę w życie! Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, które stwarzają mnóstwo możliwości edukacyjnych zarówno dla seniorów, jak i osób dopiero zaczynających karierę zawodową, jest to wyjątkowo łatwe.

Uniwersytety trzeciego wieku, szkoły policealne, kursy online - każda osoba spragniona wiedzy i niebojąca się odrobiny wysiłku z łatwością znajdzie sposób na poszerzenie horyzontów. Po co jednak błądzić po omacku i wydawać pieniądze na niepotrzebne oraz nic niewnoszące szkolenia, jeśli można skorzystać z usług naszej szkoły policealnej?

Nigdy nie jest za późno na podjęcie nauki

Bardzo wiele osób chętnych do kontynuacji lub podjęcia na nowo nauki, zwłaszcza tych, które przekroczyły wiek uznawany za "odpowiedni" na edukację, pomimo chęci, boi się podejmować nowe wyzwania. Dlaczego? Część z nich martwi się o to, co pomyślą o nich znajomi i rodzina, inni nie chcą być najstarsi na roku, jeszcze inni uważają, że dalsza nauka i tak nie ma sensu.

Prawda jest jednak taka, że na naukę jest czas w każdym wieku. Zwłaszcza że obecnie powstaje mnóstwo ciekawych i inspirujących zawodów, jak na przykład projektant aplikacji mobilnych czy technik stron internetowych, których nie było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Warto też pamiętać, że uczenie się samo w sobie jest dobre dla naszego mózgu. Mózg, podobnie jak reszta naszego ciała, wymaga nieustannej stymulacji. Jest to możliwe między innymi dzięki uczeniu się.Marzysz o tym, żeby zająć się zawodowo florystyką? A może nagle przeczytałeś o zawodzie biomiasażysty i uznałeś, że to może być ścieżka kariery dla Ciebie? Jeśli tak, nie martw się o to, co pomyślą inni, tylko zapisz się do nas na zajęcia! Wbrew pozorom, żeby odnieść sukces, czy też po prostu robić co się lubi, wcale nie trzeba zaczynać zaraz po studiach. Jedni z najbogatszych ludzi świata zmieniali swoje życie nawet po sześćdziesiątce!

Julia Child została uznaną na całym świecie szefową kuchni w wieku niemal pięćdziesięciu lat, John Pemberton wymyślił Coca Colę w wieku 55 lat, a Harland Sanders otworzył pierwsze KFC mając 65 lat. Wiedza w połączeniu z doświadczeniem życiowym to potężny atut, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć.

Najpopularniejsze kierunki - jaki kierunek podjąć?

Nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie "jaki kierunek najbardziej się opłaca?". Wszystko zależy od zainteresowań, predyspozycji oraz motywacji każdego ucznia. Możemy jednak podpowiedzieć Ci, które kursy cieszą się największą popularnością.

Jak nietrudno się domyślić, sporo osób interesują kierunki związane z szeroko pojętym IT, czyli wspomniany wcześniej projektant aplikacji, stron internetowych czy technik programista. Po tych studiach nietrudno o dobrze płatną pracę, zwłaszcza jeśli kandydat biegle posługuje się językiem angielskim.


Zaraz za IT plasują się zawody typu technik masażysta, technik kosmetyczny i opiekun osób starszych. Dobry specjalista w którejś z tych dziedzin bez problemu znajdzie zatrudnienie w interesującej go dziedzinie, a dodatkowo opiekun osób starszych może łatwo wyjechać za granicę. Oprócz tego bardzo popularne są kierunki wizażystka i stylistka oraz zawody medyczne, takie jak asystent dentystyczny czy technik optyk.

Brak matury nie jest dla nas problemem

Prawda jest taka, że obecnie umiejętności i doświadczenie są dużo ważniejsze niż dyplomy. Z tego powodu w naszej szkole policealnej nie wymagamy od Ciebie matury. Wystarczą chęci do nauki i otwarta głowa. Z naszą pomocą zyskasz niezbędną wiedzę, która otworzy przed Tobą całkiem nowe i ekscytujące perspektywy zawodowe.

Nauka dostępna dla każdego

W Plus Edukacja uważamy, że nauka powinna być dostępna dla każdego. Dlatego do naszej szkoły mogą zapisać się wszyscy, bez względu na wiek czy wykształcenie. Na naszej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego procesu rekrutacji oraz dostępnych kierunków. Jedynie wypełnienie krótkiego formularza online dzieli Cię od nowej kariery zawodowej!