Śledź nas na:


Czy pracodawcy uznają kursy z języka angielskiego online?

Niejednokrotnie w naszej pracy potrzebujemy znajomości języka angielskiego do komunikacji oraz wykonywania obowiązków. Czasami trzeba przeprowadzić rozmowę telefoniczną z zagranicznym partnerem, innym razem wysłać maila do producenta. W codziennej pracy będzie nam potrzebny język angielski biznesowy, a także zaawansowane słownictwo. Pracownicy często zadają sobie pytanie, czy ich angielski jest odpowiednio zaawansowany? Czy wiedza, jaką posiadają, jest wystarczająca?  Czy kursy językowe online są na takim poziomie, który akceptowalny będzie przez pracodawcę? Zobaczmy, jak wygląda to w praktyce.
 
 

Jak wygląda nauka angielskiego przez internet?

Lekcje języka angielskiego online różnią się od tych stacjonarnych, ale podczas szkoleń tego typu możemy nauczyć się więcej, a zajęcia przynoszą efekty błyskawicznie. Jaka jest różnica? Przede wszystkim zajęcia zdalne odbywają się metodą 1 na 1, co oznacza, że podczas wirtualnego spotkania jesteśmy tylko my i nasz nauczyciel. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala wzajemnie się widzieć i słyszeć. Język angielski kurs internetowy prowadzony jest w blokach trwających po 20 minut każdy. To optymalny czas, w którym wynosimy najwięcej z danej lekcji.

Dodatkowo decydując się na kurs online, to my podejmujemy decyzję, czy chcemy uczyć się z native speakerem, czy polskim lektorem. To my wybieramy również temat zajęć, zakres słownictwa i poziom naszego zaawansowania. Tak na przykład jest w szkole języka angielskiego online Tutlo. Warto dodać, że w szkole tej nauczymy się języka biznesowego, prowadzi ona zajęcia dla dzieci i dorosłych o różnym poziomie zaawansowania, a lekcje możemy odbywać o dowolnej porze dnia z dowolnego miejsca. Wystarczy jedynie komputer podłączony do internetu.

 

Wymagania pracodawców a język angielski

Zacznijmy od tego, że w wielu ogłoszeniach o pracę pracodawcy podają, jaki poziom języka angielskiego wymagany jest na danym stanowisku. Zazwyczaj poszukiwani są kandydaci znający angielski w stopniu zaawansowanym w mowie i piśmie, czasami ogłoszenia zawierają informację o koniecznych certyfikatach. Jednocześnie musimy pamiętać, że to my deklarujemy w naszym CV, jak dobry jest nasz angielski. Warto deklarować poziom według skali The Common European Framework of Reference – od A1 (poziom podstawowy) do C2 (poziom pełnej biegłości językowej, porównywalny do wykształconego native speakera). Dlaczego właśnie w ten sposób? Ponieważ jest on najłatwiejszy do odczytania przez pracodawcę.

Wracając do tego, czy pracodawcy akceptują kursy angielskiego online. Odpowiedź jest prosta, pracodawca akceptuje każde szkolenie, które faktycznie przyniosło korzyści i możemy wykazać się znajomością zagadnień na kursie poruszanych. Jeśli deklarujemy jakiś poziom zaawansowania języka, który zdobyliśmy na zajęciach internetowych, to i tak na 99% zostaniemy zweryfikowani na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego pamiętajmy o tym, by nie podawać w naszych CV informacji, które mijają się z prawdą. W ten sposób tylko sobie zaszkodzimy i nie będziemy mogli zdobyć wymarzonej pracy.