Śledź nas na:


Nauka języka angielskiego – jak zacząć?

Nauka nowego języka kojarzy się z dużą pracą i wysiłkiem. Jednak jest kilka dobrych sposobów, aby proces nie był ciężki, a sprawiał przyjemność. Także wybór dobrej szkoły nie jest  łatwym zadaniem. Jak zmienić nawyki i znaleźć godnego zaufania nauczyciela/kę? Tego dowiesz się w tym artykule.
 

 

1.      Co pomaga w nauce języka?
2.      Dlaczego warto zdecydować się na kurs online?
3.      Jak znaleźć dobrą szkołę językową?

Co pomaga w nauce języka?


Rozpoczynając naukę języka, często nie wiemy, od czego zacząć. Istnieje kilka złotych rad dla początkujących.
Po pierwsze ważny jest kontekst tekstu, i nie każde słowo. Jeśli uczymy się każdego słowa ze słownika, ale nie znamy ich kontekstu, nasza energia włożona w tę pracę nie ma swoich efektów. Ważnym aspektem jest także powtarzanie i regularność. Bez tego wszystko zostanie w naszej pamięci krótkotrwałej i następnego dnia nie pamiętamy już, czego się uczyliśmy dzień wcześniej. Stworzenie regularnego czasu na naukę, pomoże stworzyć pożyteczny nawyk każdego dnia. Angielski jest językiem bardzo używanym w muzyce czy filmach, dlatego warto włączyć go w nasze życie codzienne i następnym razem obejrzeć film z napisami.
Nauka powinna składać się z dwóch elementów:  intensywnego kursu, gdzie poznajemy zasady, czy słownictwo w kontekście oraz  indywidualnej nauce, dającej radość, jak czytanie lub słuchanie podcastów. Dobrze słuchać native speakerów, aby nauczyć się poprawnej fonetyki, która w języku angielskim jest dość skomplikowana. Od nas zależy, czy chcemy wybrać amerykański, czy brytyjski akcent. Warto także od początku mówić, nieważne czy poprawnie, czy z dobrym akcentem, ale najważniejsze to starać się układać zdania proste i zapamiętywać je.
Wyobraźnia pomaga w zapamiętywaniu zasad gramatycznych. Dobrze jest układać sobie piosenki, odgrywać scenki lub grać w skojarzenia. Dzięki temu nasz mózg łatwiej zapamięta nowe sformułowania. Każdy z nas w inny sposób zapamiętuje lepiej, niektórzy są wzrokowcami, inni słuchowcami, a pozostali kinestetykami. Znając swój styl nauki, można łatwiej nauczyć się języka.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kurs online?


Najwygodniejsze są kursy angielskiego online, pozwalające osobom zapracowanym lub mieszkającym daleko, opanować nowy język. Nauka angielskiego online nie tylko pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdy, ale także da możliwość na indywidualne zajęcia z native speakerami online. Ogromną zaletą jest elastyczność godzin, dzięki której decydujemy, kiedy możemy się uczyć, nie dostosowując się do całej grupy osób w szkole językowej. Kurs online to indywidualne podejście i dostosowanie klasy do naszych potrzeb. To także godzina, gdzie możemy rozmawiać bez dzielenia tego czasu z innymi, gdy lektor skupia się na naszych potrzebach. Co więcej, ucząc się zdalnie, dobieramy tempo nauki pod siebie, nie zważając na innych, nie musimy się porównywać z innymi, wstydzić swej niewiedzy.

 

Jak znaleźć dobrą szkołę językową?


Każdy wie, że dobry kurs to szansa na sukces w nauce języka obcego. Przy wyborze szkoły warto wziąć pod uwagę, czy naukę oferują native speakerzy. To da nam gwarancję na najwyższy poziom nauczycieli. Jedną ze szkół godnych polecenia jest https://talkback.pl/, która skupia się głównie na umiejętności płynnego mówienia i nauki bezpośrednio od rodzimego użytkownika języka. Istnieje już od 10 lat, oferując kursy indywidualne, dla firm czy korektę tekstów. Jeśli zamierzasz szybko i dobrze opanować język angielski, nie wahaj się, zmień swoje nawyki i wybierz swojego indywidualnego nauczyciela/kę.