Śledź nas na:


3 Gry Uważane za Najtrudniejsze na Świecie

Aby uzyskać mistrzostwo w jakiejś dziedzinie, należy poświęcić mnóstwo czasu na zdobycie odpowiedniego doświadczenia i znacząco udoskonalić własne umiejętności. W przypadku gier osiągnięcie poziomu eksperta zależy od ich rodzaju - znacznie łatwiej jest dojść do perfekcji w tych, w których gracz ma realny wpływ na przebieg rozgrywki. Dużo trudniej w losowych grach hazardowych, które są oferowane przez kasyno online legalne w Polsce. W tym artykule przyjrzymy się grom, które są uważane za najtrudniejsze do opanowania na poziomie mistrzowskim.
 

Brydż

Brydż jest powszechnie uważany za jedną z najtrudniejszych gier karcianych. Jest to gra czteroosobowa, w której naprzeciw siebie stają dwie pary i każda z nich stara się uzyskać jak najlepszy wynik. Talia składa się z 52 kart, a w trakcie rozgrywki gracze deklarują ilość lew, jakie mają zamiar wziąć i z jakich muszą się później wywiązać. Celem gry jest uzyskanie jak największej liczby punktów po wykonaniu największej liczby lew i rund. Każde rozdanie w brydżu składa się z czterech faz: rozdawania, licytowania lew, rozgrywania rozdania oraz punktowania.
 
Opanowanie zasad gry w brydża zajmuje dość sporo czasu, jednak prawdziwym wyzwaniem jest dojście do poziomu eksperta. Brydż często jest porównywany do szachów pod względem wysiłku umysłowego, jaki należy włożyć w grę.

 

Go

Go to strategiczna gra planszowa przeznaczona dla dwóch graczy, która wywodzi się ze starożytnych Chin i liczy sobie ponad 2500 lat. Podczas trwania rozgrywki każdy z graczy korzysta z czarnych lub białych pionków, zwanych „kamieniami” i tworzy swoje terytorium, otaczając puste skrzyżowania na planszy. Po tym, gdy kamień zostanie umieszczony na planszy, nie można go przesuwać, jednak można go użyć do otoczenia pionków przeciwnika i usunięciu ich z gry.
 
Gra kończy się, gdy na planszy nie ma już możliwości postawienia kolejnych kamieni. Graczom przyznaje się punkty za każde puste pole na swoim terytorium oraz za każdy kamień, którzy przejęli od przeciwnika. Trudność polega na tym, że gra toczy się na siatce 19 × 19, więc istnieje prawie nieskończona liczba ruchów, które można wykonać.

 

Szachy

Szachy to gra, która jest dosyć znana, jednak niewielu osobom udaje się dojść w niej do perfekcji. Jest to o tyle trudne, że o ile samych zasad da się w miarę szybko nauczyć, o tyle każda rozgrywka różni się od innych, a jej wynik zależy także od umiejętności rywala. Dodatkową trudność sprawia to, że szachista musi „przewidzieć” dwa, trzy ruchy do przodu i odpowiednio dostosować swoją strategię gry.