Śledź nas na:


Jak zwiększyć skuteczność e-learningu?

Nauczanie zdalne pozwala przekazywać wiedzę w każdych warunkach. Jest to nie tylko bezpieczne (wyeliminowanie kontaktu fizycznego pomiędzy nauczycielem a uczniami), ale również wygodne. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy, tylko wystarczy skorzystać z komputera z dostępem do internetu, aby można było rozpocząć naukę.

 

1.    Popularna usługa Open LMS
2.    Zalety nowoczesnego e-learningu
3.    Korzyści dla studentów korzystających z Open LMS
4.    Dlaczego wykładowcy tak chętnie korzystają z tej metody?


Wątpliwości może jednak budzić skuteczność takiego nauczania. Jeżeli oczywiście ktoś sumiennie wykonuje wszystkie zadania, to na pewno wyniesie coś z zajęć. Co jednak z osobami, które nie są wystarczająco zmotywowane lub mają problem ze zdalną nauką? Sprawdź, w jaki sposób można zwiększyć efektywność takiej metody, a przy okazji ułatwić sobie pracę zdalną z uczniami lub studentami.

 

Popularna usługa Open LMS

Jest wiele platform internetowych przeznaczonych do e-learningu, co utrudnia wybór najlepszego rozwiązania. Jeżeli jednak zależy ci na mobilnym interfejsie oraz przyjaznym panelu, powinieneś ograniczyć wybór aplikacji do sprawdzonych rozwiązań. Jedną z tych, które cieszą się dużym zaufaniem wśród wykładów, a jednocześnie są przyjazne dla studentów, jest lms. Dzięki temu rozwiązaniu można zwiększyć efektywność nauczania, na czym zyskają wszyscy zainteresowani. Usługa bazuje na Moodle, czyli jednym z najlepszych programów do nowoczesnej nauki wykorzystujących sieci teleinformatyczne.

Zalety nowoczesnego e-learningu

Dzięki temu rozwiązaniu wykładowca może dostosować tempo do tego, jak szybko studenci przyswajają wiedzę. Tylko taki proces jest skuteczny i sprawi, że czas poświęcony na e-learning nie będzie zmarnowany. W LMS można tworzyć dowolne treści edukacyjne, które następnie będą udostępniane uczniom lub studentom. Dodatkowo w zależności od tego, jak szybko student robi postępy w nauce, można mu oferować zróżnicowane materiały. Nie trzeba jednak tracić czasu na to, aby pilnować, z jakich treści będzie się uczyła każda z osób. Cały proces można zautomatyzować, dzięki czemu e-learning jest mniej czasochłonny dla osób prowadzących kursy. Program ma rozbudowaną bazę różnych dodatków, dzięki którym można urozmaicić zajęcia. Pozwala to studentom skupić się na e-learningu, a przy okazji sprawia,  że chętniej angażują się w zajęcia. Przykładem takich dodatków są ankiety i quizy. Jest to również świetny sposób na zweryfikowanie, czy wszystkim udało się przyswoić nowy materiał.

Korzyści dla studentów korzystających z Open LMS

Każdy student, który będzie miał dostęp do LMS, zyska wiele opcji oraz narzędzi, które podniosą jego satysfakcję. Chodzi o rozbudowane fora, które mają wbudowaną funkcję pozwalającą oceniać wykładowców. Dodatkowo można się łatwo komunikować z innymi użytkownikami, dzięki czemu nauka w formie e-learningu nie powoduje izolacji. Należy pamiętać, że w przypadku takich form prowadzenia nauki to właśnie brak kontaktu często wskazywany jest jako największą niedogodność, z jaką muszą się mierzyć studenci. Dzięki temu narzędziu będą mogli komunikować się z całą grupą, wykładowcą lub bezpośrednio z wybranym użytkownikiem.

Dlaczego wykładowcy tak chętnie korzystają z tej metody?

Learning Management System oszczędza czas, upraszcza procesy związane ze zdalnym nauczaniem, a przy okazji pozwala kontrolować, czy nauka przynosi efekty. Dodatkowo można skorzystać z wersji demonstracyjnej systemu, co jest najlepszym sposobem na jego przetestowanie. System można łatwo zintegrować z używanymi dotychczas modułami, co pozwala stworzyć rozbudowane środowisko do nauczania.