Śledź nas na:


Jak wybrać dobre konto osobiste ROR?

Konto osobiste ROR to rachunek, który wykorzystujemy na co dzień do dokonywania rozliczeń oraz przechowywania pieniędzy. Banki posiadają w swojej ofercie różne konta osobiste, które są dedykowane dla różnych typów klientów. Różnią się one od siebie również dodatkowymi funkcjami, korzyściami, czy opłatami. Jak zatem wybrać dobre konto osobiste ROR?

Zdefiniuj własne potrzeby

Podstawową czynnością przy wyborze dobrego konta ROR jest zdefiniowanie własnych potrzeb odnośnie jego użytkowania. Umożliwi to dopasowanie oferty do osobistych preferencji. Nad czym warto się więc zastanowić? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób chcemy korzystać z naszego konta. Oczywiście w dzisiejszych czasach bankowość internetowa, czy mobilna jest standardem i nie trzeba za nią płacić. Warto jednak przeanalizować również możliwości wpłat i wypłat gotówki, a więc dostępność bankomatów, wpłatomatów, czy placówek danego banku. Te ostatnie mogą się również przydać w przypadku chęci zmiany danych, czy wnioskowania o kredyt w koncie jeżeli nie chcemy tego robić zdalnie.

Zwróć uwagę na wysokość opłat i prowizji

Dla wielu osób wybór dobrego konta osobistego wiąże się przede wszystkim ze znalezieniem taniej lub całkowicie darmowej oferty. W związku z tym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość opłaty za prowadzenie konta, czy posiadanie karty debetowej. Nawet jeżeli bank pobiera prowizję z tego tytułu warto poznać warunki, które pozwolą jej uniknąć. Zazwyczaj należy w tym celu wydać określoną kwotę kartą lub dokonać kilka transakcji przy jej użyciu. Czasami również bank wymaga comiesięcznego wpływu na konto osobiste w określonej wysokości.

Analizując oferty kont osobistych ROR warto także zwrócić uwagę na prowizję za wypłatę gotówki z bankomatów oraz czynności zlecane w placówce, jeżeli zamierzamy często to robić. Wszystkie transakcje dokonywane samodzielnie w bankowości internetowej lub mobilnej tak jak już wspomniano są darmowe.

Przeanalizuj dodatkowe usługi i promocje

Przy wyborze konta osobistego ROR warto wziąć również pod uwagę dodatkowe usługi oferowane przez bank, ponieważ możliwości rachunku osobistego nie kończą się na przelewach i płatnościach kartą. Dodatkową opcją, która może okazać się przydatna jest dodatkowe konto walutowe, czy atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Niektóre banki proponują również pakiet ubezpieczeń, czy uczestnictwo w programie lojalnościowym. Przydatność tego typu usług dodatkowych jest oczywiście kwestią indywidualnych preferencji i potrzeb.

O atrakcyjności konta osobistego mogą świadczyć również oferowane przez bank promocje. W ofercie instytucji finansowych nie brakuje ofert, w których możesz otrzymać premię gotówkową, zwrot za zakupy (moneyback), vouchery, zniżki lub nagrody rzeczowe. Korzystając z tego typu promocji nie dość, że możesz być posiadaczem darmowego konta, to jeszcze na nim zarabiać.

Wybór konta osobistego ROR powinien być świadomą decyzją, która będzie wynikała z dokładnej analizy własnych potrzeb oraz dostępnych na rynku ofert. Te drugie można porównać korzystając z zestawienia znajdującego się pod linkiem: https://www.bankier.pl/smart/konta-osobiste.