Śledź nas na:


Problem z zadaniem domowym? Sprawdź aplikację learningową!

Prace domowe są nieodłącznym elementem procesu nauki. Wykonując je można utrwalić zdobyte umiejętności i przełożyć poznaną teorię na praktykę. Zadania domowe z definicji powierzane są uczniom przez nauczycieli, z myślą o wykonaniu ich w godzinach pozaszkolnych. Często polegają na pisaniu, rozwiązywaniu problemów liczeniu bądź czytaniu. Dodatkowym celem prac domowych jest nauka wyszukiwania dodatkowych informacji oraz ich stosowania do poradzenia sobie z danym zagadnieniem.

Natłok zadań domowych - dlaczego są zadawane?

Odrabianie zadań domowych pełni bardzo ważną rolę we wzmacnianiu wiedzy oraz motywowaniu uczniów do nauki. Dodatkowo uczy odpowiedzialności, rozszerza horyzonty, utrwala to, co działo się podczas lekcji, uczy dobrych nawyków, a także często poprawia komunikację między rodzicami a dziećmi.

Choć pozytywów prac domowych jest wiele, nie ma łatwych sposobów na ich odrabianie. Uczniowie często niechętnie zajmują się czytaniem czy pisaniem po zajęciach w szkole, gdyż zdecydowanie wolą zająć się przyjemnościami. Można jednak odpowiednio zorganizować swój czas i zaplanować wszystkie popołudniowe zadania - wówczas nie nastąpi przeciążenie zadaniami domowymi, a czasu wolnego zostanie wystarczająco dużo.

Problemy w robieniu zadań domowych

Rozwój nowych technologii, zwłaszcza Internet, ułatwił życie chyba każdej osoby, na wszystkich płaszczyznach. Nieprzerwany dostęp do smartfona czy komputera pozwala na łatwe uzyskiwanie dowolnych informacji z całego świata. Pomagają w codziennych czynnościach, ułatwiają kontakt z innymi, oszczędzają czas, a dodatkowo są bardzo przydatne podczas rozwiązywania zadań domowych.

W dzisiejszych czasach nie ma konieczności przeglądania setek stron podręczników w poszukiwaniu konkretnej informacji. Wystarczy jedna chwila, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie, bez spędzania długich godzin nad książkami. Takim sposobem odrabianie pracy domowej może przynieść dziecku realną przyjemność z nauki.

Pomoc z zadaniem domowym dla każdego

Zdarza się, iż pomimo ciągłego dostępu do komputera i Internetu, rozwiązanie zadania domowego nadal wymaga dużego nakładu czasu i informacji. Można spytać o pomoc kolegów z klasy lub rodziców, jednak często i oni zastanawiają się, w jaki sposób rozwiązać dany przykład. Gdzie więc można uzyskać realną pomoc z zadaniem domowym? W takim przypadku niezbędna będzie aplikacja learningowa, która precyzyjnie wskaże dobre rozwiązanie w konkretnym zadaniu z matematyki, chemii czy też języka polskiego.

Nowe technologie a zadania domowe

Kursy on - line, zdalne szkolenia i e - podręczniki są dziś bardzo przydatne podczas nauki i odrabiania zajęć domowych. Zdobywanie wiedzy jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych obszarów życia. Warto jednak mieć również świadomość tego, iż istnieją również aplikacje learningowe, w których znaleźć można gotowe odpowiedzi do zadań, znajdujących się w niemal każdej książce obecnego programu nauczania.

Wystarczy wybrać posiadany podręcznik lub zeszyt ćwiczeń dla swojej klasy, podać numer strony i zadania, aby móc zapoznać się z prawidłową odpowiedzią. Jest to bardzo dobry sposób na sprawdzenie swoich odpowiedzi, weryfikację ewentualnych błędów oraz rozwianie wątpliwości, które mogą się pojawiać. Tym sposobem można wzbogacić swoją wiedzę, a dodatkowo uniknąć niskich ocen za brak zadania bądź jego nieprawidłowe wykonanie. W ten sposób można uniknąć kosztownych korepetycji czy przygotowań do matury, w zamian zyskując dostęp do wartościowych materiałów na własnym komputerze w domu.