Śledź nas na:


Czym zajmuje się technik farmacji? Jaką szkołę wybrać?

Wybór szkoły, która zapewni dobrą przyszłość, bywa uciążliwy. Wszystko za sprawą szerokiego wyboru, jaki obecnie jest oferowany. Co prawda, dużo opcji rozwoju wpływa pozytywnie na każdego ucznia, jednak cały czas w głowie pojawia się myśl, czy ten kierunek stworzony jest właśnie dla mnie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na temat zawodu technika farmacji, to trafiłeś w idealne miejsce.

Technik farmacji, dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Po ukończeniu szkoły w kierunku technik farmacji, mamy wyuczony zawód technika farmaceuty, wraz z którym możemy zacząć pracę w aptekach. Najważniejszą informacją jest fakt, że egzamin końcowy potwierdzony jest dyplomem wydanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE), dzięki czemu mamy pewność, że uzyskane kwalifikacje pozwalają nam na legalne podjęcie pracy w tym zawodzie. Dodatkowo szkoła w kierunku technik farmacji Dębica oferuje nam suplement do dyplomu, dzięki któremu poświadczamy, że możemy wykonywać swój zawód w innym języku, co dodatkowo gwarantuje nam więcej możliwości pracy.

Technik farmacji zajmuje się tworzeniem produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz innych produktów, które ustalone są w ustawie „prawo farmaceutyczne”. Wykonywanie takich produktów jest niezwykle odpowiedzialne, a sam fakt ich tworzenia pomaga innym osobom, które borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Dodatkowo na tym kierunku nauczysz się jak przeprowadzać analizę i kontrolę tego typu produkcji.

Czym różni się technik farmacji od farmaceuty?

Nazwa “technik farmacji” może być blisko kojarzona z pracą w aptece, jednak pomiędzy technikiem farmacji a farmaceutą występują różnicę. Absolwenci tego kierunku posiadają również inne możliwości kształtowania swojej kariery. Jeżeli wejdziemy głębiej w informacje na temat tego kierunku, dowiemy się, że osoby, które go ukończyły, często znajdują swoje zatrudnienie w innych gałęziach przemysłu farmaceutycznego. Dlatego łatwo stwierdzić, że ścieżka kariery po kierunku technik farmacji, jaką możemy obrać, jest naprawdę wielowątkowa, a sam kierunek jest naprawdę uniwersalny.

Pomimo podobnej nazwy, obydwa kierunki się różnią. Przede wszystkim, technik farmacji nie może pracować w aptekach szpitalnych, jednak odnajduje swoje miejsce w aptekach ogólnodostępnych, chociaż i tutaj występuje jeden ważny fakt, technik pracuje pod kontrolą magistra farmacji. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe, a pieniądze, które możemy zarobić po ukończeniu kierunku technik farmacji, są bardzo zbliżone do tych, które otrzymuje farmaceuta. Co więcej, nauka tego kierunku trwa tylko dwa i pół roku, podczas gdy studia farmaceutyczne występują w trybie jednolitym i trwają aż pięć lat.

Technik farmacji Dębica, sprawdzony sposób na sukces!

Wybór kierunku to także wybór miasta, w którym chcemy się szkolić. Kierunek technik farmacji w Dębicy to gwarancja wysokiej jakości szkolnictwa, które jest niezmiernie ważne, aby osiągnąć sukces. Wymagana praktyka zawodowa przygotuje Cię do późniejszego etapu Twojej kariery, a nauka w trybie dziennym pozwoli Ci na zgłębienie jak największej ilości tajników farmacji.