Śledź nas na:


Podręczniki Oblicza Geografii - gdzie je kupić?

Nauka Geografii w szkole średniej bywa naprawdę fascynująca, natomiast duży udział ma w tym ma zarówno nauczyciel, jak i właściwie dobrany podręcznik. Odpowiednie pomoce dydaktyczne pozwalają bowiem rzetelnie przygotować się do sprawdzianów, czy egzaminów, ale przede wszystkim rozbudzają zainteresowanie uczniów i pasję do przedmiotu. Starannie opracowane materiały, znaleźć można obecnie w sporej ilości miejsc, toteż z ich zakupem nie powinno być problemu. Co więcej, zabierając się za poszukiwania odrobinę wcześniej, z dużym prawdopodobieństwem trafimy na interesujące promocje.

 

Specyfika podręczników do nauki geografii.

Odpowiednio opracowany podręcznik do nauki geografii dostarczy cennych informacji na temat otaczającego nas świata i posłuży, jako wiarygodne źródło wiedzy na długie lata. Godną uwagi jest na przykład seria „Oblicza geografii” - w przepięknej szacie graficznej, skonstruowana pod kątem młodego pokolenia licealistów, niesłychanie dociekliwych, a zarazem mocno stawiających na prostotę w przekazie.

Oblicza geografii w pigułce.

W ramach serii Oblicza geografii, przeznaczonej dla szkół ponadgimnazjalnych można z kolei, zakupić podręczniki wraz z płytą CD, bądź atlasem i karty pracy. Książki prezentują rozszerzony zakres materiału, jednak cechuje je przystępność i żywe barwy zamieszczonych fotografii. Stąd, między innymi poprzez swą atrakcyjność wizualną zyskały tak duże grono odbiorców. Są też oczywiście świetnie rozplanowane pod kątem merytorycznym. Kupimy je zaś w księgarniach stacjonarnych, internetowych; sklepach z artykułami papierniczymi oraz na kiermaszach książek.

Dla klas pierwszych liceum i technikum dedykowane są Oblicza geografii 1. Zawarte tu formy przekazu, jak czytelne mapy, nietuzinkowe ilustracje i fotografie przyspieszają opanowanie treści. Po każdym rozdziale uczniowie mogą skorzystać z zakładki z podsumowaniem, tym samym skutecznie utrwalając zdobyte wiadomości. Z drugiej strony, poprzez element „Okiem geografa” oraz ciekawostki „Czy wiesz, że” młodzież uczy się w praktyce korzystać z map turystyczno-topograficznych.

Starsi uczniowie na pewno zaś polubią serię Oblicza geografii 2, dopasowaną do ich bieżącego poziomu wiedzy i nawiązującą w zgrabny sposób do poprzedniej części. Dokładnie przemyślana konstrukcja książek sprawia, że jedno naturalnie wynika z drugiego. Treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej znajdą zastosowanie u maturzystów, zdających na maturze właśnie geografię. Podręcznik przybliża aktualne problemy współczesnego świata, kładąc nacisk na wiedzę praktyczną. Oprócz tego kształci umiejętność pracy z mapą, gdyż do książki dołączony jest materiał kartograficzny.

Jeżeli chodzi zaś o starsze klasy, proponowany jest podręcznik Oblicza geografii 3, który stanowi równie ciekawą propozycję, wyraźnie wyróżniającą treści niezbędne do dalszego kształcenia w szkole średniej i technikum. Jest to więc pewnego rodzaju kontynuacja poprzednich serii, którą też kupimy w sieci sklepów z rozmaitymi artykułami papierniczymi i książkami, bądź w księgarniach w niemal każdym mieście i online - jak np. Empik.

Podsumowanie

Podsumowując, dobrze poznać serię Oblicza geografii i zdecydować się a wybór tego podręcznika, jako podstawowego źródła wiedzy z dziedziny geografii dla szkół średnich. Urzekający kolorystyką, pięknymi ilustracjami i spójną treścią, idealnie sprawdzi się przy odkrywaniu kraju i świata. Poza tym, ciekawostki, dane, tabele i wykresy dodatkowo wzbogacają podręcznik, porządkując wiadomości.