Śledź nas na:


Newsy

Jak obniżyć koszty prowadzenia szkoły, by mieścić się w budżecie. Przydatne rady dla dyrektorów i nie tylko.

Warto wiedzieć, że wydatki na edukację z roku na rok rosną. Obecnie przeznaczono ponad 9 miliardów na szkolnictwo, obejmuje to szkoły podstawowe, ale także szkoły ponadpodstawowe. Jak podają rządowe źródła wzrost wynosi ponad 9%, co oczywiście jest stosunkowo wysoką kwotą. Coraz więcej jest także programów, takich jak choćby dotacje na podręczniki. Każdy samorząd ma dany budżet, przy czym jego największa część przeznaczana jest właśnie na oświatę, ale mimo to nadal w wielu placówkach warunki nauki nie są zadowalające, a ponadto występuje deficyt w sprzętach edukacyjnych. Dlatego coraz częściej słyszy się głosy, które zachęcają dyrektorów do obniżania kosztów, tak by wydatki nie były wyższe niż budżet. Ale jak to zrobić? Oto nasze przydatne rady dla dyrektorów, ale i wójtów.

W jakich sytuacjach psychoterapeuta nam nie pomoże, a w których jest niezbędny?

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} Psychoterapeuta to specjalista, który ma możliwość wyzwolenia nas z błędnych schematów poznawczych, z zaburzeń, a także podnieść odczuwalny poziom życia. Należy traktować go tak, jak traktujemy każdego innego lekarza: udajemy się po pomoc wtedy, gdy czujemy, że coś jest nie tak. Nie należy wymagać od psychoterapeuty czynienia cudów - jest to specjalista poruszający się w obrębie opracowanych strategii leczenia. Nie należy się z nim zaprzyjaźniać ani obciążać odpowiedzialnością za nasze samopoczucie i za to, jak postępujemy. Poniżej kilka slow o tym, czym jest psychoterapia, kiedy udać się do psychologa, a kiedy być może poradzimy sobie sami?

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej ma wiele niezaprzeczalnych zalet, gdyż umożliwia zlikwidowanie tkanki tłuszczowej we wskazanym miejscu oraz pozwala obniżyć napięcie skóry. Jednocześnie w porównaniu z innymi popularnymi zabiegami, jest on inwazyjny w bardzo minimalnym stopniu.  

Czas na lifting

Nasza twarz, tak jak i całe nasze ciało, podlega procesom starzenia się. Procesom nieodwracalnym – w perspektywie długiego życia, ale procesy te możemy częściowo powstrzymać i dać naszemu obliczu drugą młodość. Jest to przecież wizytówka, którą zawsze nosimy ze sobą i chcemy, by wyglądała jak najlepiej przez jak najdłuższy czas. Naprawdę warto w nią zainwestować.

Oferta internetu dla studenta

Czas studiów to czas różnego rodzaju aktywności, niekoniecznie związanych jedynie z nauką i siedzeniem nad książkami. Wśród wielu aktywności braci studenckiej istotne jest również to, by wszystkie one były mocno zakorzenione w sieci. Przeznaczony dla studenta Internet powinien charakteryzować się nie tylko odpowiednią szybkością przesyłu danych, ale też spełniać inne wymagania. W jaki sposób najlepiej wybrać sieć internetową, która będzie spełniała wszystkie dość liczne i zarazem wymagające założenia związane ze studenckim życiem? Być może warto przyjrzeć się temu, co Internet UPC oferuje piszą o tym, że mają szybki internet dla studenta. Sprawdzamy ofertę pod kątem potrzeb osoby studiującej, choć oczywiście mogą z niej skorzystać także i inni.  

Identyfikacja kluczowych pracowników w firmie

W każdej organizacji jednym z ważniejszych zasobów jest jej personel. Jego umiejętności i wiedza są niezbędne do sukcesu każdej firmy. Jak zatem zidentyfikować kluczowych pracowników w firmie?

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek w dobie rozrywki cyfrowej nie jest już tak popularne, chociaż obecnie w Polsce możemy odczuć swego rodzaju renesans w obszarze literatury fikcji. Niezależnie od tego, jaki gatunek lubimy, warto jest nie zapominać o rozrywce w postaci czytania książek. Dlaczego jest to dla nas dobre? 1. Książki rozwijają naszą wyobraźnię 2. Czytanie wzbogaca zasób słownictwa 3. Wśród milionów tytułów każdy znajdzie coś dla siebie  

Podejmij naukę w szkole policealnej - jeszcze nie jest za późno!

Mahatma Gandhi powiedział kiedyś: „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie". Warto wdrożyć tę maksymę w życie! Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, które stwarzają mnóstwo możliwości edukacyjnych zarówno dla seniorów, jak i osób dopiero zaczynających karierę zawodową, jest to wyjątkowo łatwe.

Przepisy partnerstwa publiczno-prywatnego

Model partnerstwa publiczno-prywatnego wykazuje bardzo wysoką efektywność uzyskiwanych rezultatów, w wyniku jego zastosowania. Wymaga jednak bardzo dużego zaangażowania w realizację poszczególnych etapów, zwłaszcza od strony publicznej.