Śledź nas na:

Newsy

O komunikacji interpersonalnej

Z ludźmi trzeba się dogadywać. Funkcjonujemy w społeczeństwie w kilku rolach jednocześnie, w każdej z nich mamy inne zadania do wypełnienia. Relacje w życiu prywatnym, stanowisko w pracy – wszędzie współdziałamy z innymi osobami, by osiągnąć cel. Zatem, co więc musimy wiedzieć by łatwiej nam przychodziło komunikowanie się w społeczeństwie.

Szybka i skuteczny sposób nauka angielskiego

Niektóre osoby uczą się latami języka angielskiego, ale z niesatysfakcjonującymi rezultatami. Trudności w nauce niekoniecznie muszą wynikać z braku naszych zdolności językowych, ponieważ tradycyjne metody nie u wszystkich się sprawdzają. Zawszę musimy mieć na uwadze że każdy z nas jest inny dlatego sposób nauki powinien być dostosowany do indywidualnych predyspozycji. Przykładem jednego z dobrze dopracowanych sposobów nauki angielskiego jest metoda Callana. Na czym polega jej skuteczność?

Zwiększ swoją produktywność dzięki... kalendarzowi

Dobra organizacja pracy jest ważna nie tylko ze względu na chęć zwiększenia produktywności, ale także dla własnej wygody. Porządek na biurku i w papierach rozjaśnia myśli i pomaga realizować cele, co pozwala pracować sprawniej. W tym zadaniu pomoże nam kalendarz.

Gdzie szukać informacji do wypracowań szkolnych?

Temat poniższego artykułu jest głównie ukierunkowany na młodzież szkolną, ale powinien przydać się także osobom w szkołach policealnych czy też na studiach. Często nie wiemy gdzie szukać informacji na zadane nam tematy i niestety często kopiujemy wszystko z Internetu, a nie zawsze treści, jakie są tam udostępniane, są prawdziwe. Owocuje to oczywiście gorszą oceną z wypracowania. A wystarczy znaleźć dobry portal edukacyjny czy przejść się do biblioteki. Gdzie więc i jak szukać informacji aby były one wiarygodne?

Zrozumieć kredyt konsolidacyjny - czyli jak skonsolidować zadłużenie?

Kredyt konsolidacyjny to jeden z najbardziej korzystnych produktów bankowych, który ułatwi funkcjonowanie każdego z nas. Banki, chcąc pozyskać nowych klientów oraz poszerzyć swoją działalność, za jego pomocą proponują nam spłatę jakiejś części (niekiedy całości) dotychczasowych zadłużeń w innych bankach oraz przyznanie dodatkowych środków. Oznacza to, że proponują nam pożyczkę w wysokości równej lub wyższej niż dotychczasowe kredyty, połączone w jedno. Pozwala to klientowi na zniwelowanie liczby rat do jednej, która jest łatwa do spłaty.

Wykłady, nauka online czy inne formy edukacji?

Wachlarz możliwości zaspokojenia potrzeb edukacyjnych w XXI wieku jest równie bogaty co apetyt na wiedzę, podsycany potrzebami, ale i moda na nauk e przez całe życie, zdobywaniem wszechstronnej wiedzy, doskonaleniem posiadanych informacji i rozwojem osobistym. Na rynku pomocy edukacyjnych spotykamy zatrzęsienie pomocy dydaktycznych, jak również rozmaitych zajęć fakultatywnych, tak dla dzieci, jak i dorosłych. Różne propozycje stworzone są z myślą o różnych potrzebach uczniów w wielu grupach czy to zaawansowania, zainteresowania, czy też o specyficznych potrzebach. Rzadko można spotkać ofertę uniwersalną dla każdego, co wynika z różnic między nami samymi. Co więcej, oferty uniwersalne, po głębszej analizie okazują się słabej jakości, właśnie  z powodu swej uniwersalności. Nie wszyscy jesteśmy tak samo zdolni, mamy różne zainteresowania, jak również potrzeby i cele edukacyjne.

Studiujesz za granicą? Naucz się oszczędzać!

Każdy kto myśli o studiach za granicą, musi wiedzieć, że to spory wydatek. Owszem, możemy składać dokumenty tylko na bezpłatne uczelnie - niemniej jednak już samo życie w innym kraju może oznaczać niemałe koszty dla Polaka!

Technika także dla dziewczyn

Kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Nie interesuje Cię ogólny profil w liceum, wolałabyś zdobyć zawód, ale boisz się trafić do klasy pełnej chłopców? Nie martw się, Twoje obawy są zupełnie niepotrzebne! Jest wiele techników, w których dziewczyny stanowią co najmniej połowę, a nawet większość społeczności uczniowskiej! Poniżej podpowiadamy, na które z nich powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Stres w sesji – co robić?

Gdy nadchodzi sesja, poziom stresu każdego studenta wzrasta – to oczywiste. Normalne jest również to, że wielu z nas zwyczajnie nie radzi sobie ze stresem. W tym skrajnym stanie czasem warto sięgnąć po leki roślinne przeznaczone dla osób, które nie mogą sobie pozwolić i na stres i na otępienie.