Śledź nas na:


Angielski przez Skype- jak to działa?

Wszyscy wiemy jak ważna jest znajomość języków obcych. Jako że angielski to język "globalny", posługując się nim możemy porozumieć się z innymi w niemal każdym zakątku świata.
Jednak nadal wielu ludzi w naszym kraju nie umie mówić ani nawet pisać po angielsku, a sporo z nich by chciało. Pomijając uczniów i ludzi młodych którzy jeszcze się edukują, gdzie praktycznie w każdej szkole czy uczelni zajęcia z języka angielskiego są obowiązkowe, nauka tego języka dla ludzi starszych może być trudna lub po prostu niezbyt wygodna.

Nowa metoda nauki języków

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się udzielanie lekcji językowych przez komunikator Skype. Istnieje już co najmniej kilka renomowanych szkół z całej Polski, które oferują podobną usługę.

Dużo osób kiedy słyszy o nauce przez internet, bardzo niechętnie podchodzi do tej metody. Prawdopodobnie wynika to z faktu że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie przynajmniej jeśli chodzi o nasz rynek. Osoby pragnące nauczyć się języka są przekonane że skuteczność zajęć uwarunkowana jest fizyczną obecnością nauczyciela podczas lekcji, przekonanie to jest błędne.

Dlaczego wydaje się nam że przy osobistym spotkaniu z nauczycielem nauczymy się więcej? To proste i wynika z naszego przyzwyczajenia do tradycyjnego sposobu nauczania oraz z obawy przed nowością. Tymczasem obawiać się nie ma czego, o czym za chwilę.

Stabilna technologia

Całość technologii dającej możliwość nauki za pośrednictwem internetu, to dojrzałe rozwiązania. Nie musimy martwić się czy to narzędzie zadziała czy nie, dlatego ze jest stabilne. Oczywiście nauczyciel z uczniem muszą posiadać łącze internetowe, które zapewni im możliwość swobodnej komunikacji a także aktualną wersję Skype. Tutaj jednak wymagania właściwie się kończą i możemy zaczynać.

Tutaj znajdziecie ofertę na kurs Angielski przez Skype.

Dla kogo?

Angielski przez Skype to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do ludzi dorosłych, którzy chcą się rozwijać a szkoda im marnować czas by dojeżdżać na lekcje, skoro mogą mieć je nie wychodząc z domu.

Dodatkowo znalezienie osoby chętnej do uczenia nas jest banalnie proste. Usługi tego typu oferują ludzie z całego świata, miejsce nie jest istotne jeśli mamy dostęp do sieci i trochę czasu dla siebie.

Warto wspomnieć że rozmowa na Skype to niemalże idealne środowisko do komunikacji, które wręcz wymusza na nas rozmowę ( po angielsku oczywiście). Więc oczywistym jest że dzięki temu nauczymy się lepiej mówić w języku obcym.

Najważniejszą jednak rzeczą jest to że aby angielski przez Skype przyniósł nam wymierne korzyści, wymagany jest wkład własny czyli zaangażowanie. Nie ma co liczyć, że bez odpowiedniej motywacji i czynnego udziału nauczyciel odwali za nas "całą robotę".

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony Effectiva.pl.