Śledź nas na:


Znajdź numer w książce telefonicznej online

Dawno minęły już czasy, kiedy takie informacje, jak spisy telefonów były publikowane w formie książkowej. Mimo, że niegdyś było jednak mniej numerów, niż dziś, taka książka miała spore gabaryty i była zadrukowana drobnym maczkiem. Co więcej - co jakiś czas musiała być uaktualniana. Dziś sytuacja jest o wiele prostsza.

Numery do znalezienia w sieci

Najłatwiej znaleźć dziś numery do firm i instytucji państwowych. Te pierwsze same robią wszystko, aby jak najłatwiej dotrzeć do klienta, więc ułatwiają mu znalezienie wszelkich swoich danych, w tym oczywiście kontaktowych. Instytucje i urzędy mają z kolei obowiązek publikacji także swoich numerów telefonów.

A jak szukać numerów prywatnych?

Zazwyczaj, jeśli ktoś szuka numeru do osoby prywatnej, szuka jej w mediach społecznościowych oraz na messengerach, problem polega na tym, że pewien odsetek nie podpisuje się tam swoim pełnym nazwiskiem - często używa nicków - albo w ogóle nie korzysta z takich dobrodziejstw Internetu.

Jak sobie radzić?

Poszukującym numerów osób prywatnym pomaga często książka telefoniczna online, np. https://adconnect.pl

Książki takie działają na podobnych zasadach - wystarczy wpisać imię i nazwisko szukanej osoby i - jeżeli się zna - adres jej zamieszkania. Niektóre książki telefoniczne online od razu przeszukują kilka innych stron, niejako wyręczając w tym osobę poszukującą. W efekcie, zainteresowany otrzymuje pełny raport. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Do wszelkich książek telefonicznych online każdy ma dostęp z wszystkich urządzeń połączonych z Internetem.

Dodatkowo każdy nosi swoją osobistą książkę telefoniczną w swoim telefonie. Oznacza to, że często wystarczy z książki online skorzystać tylko raz celem znalezienia konkretnego numeru. Później można go wpisać do własnego telefonu.

Zasoby Internetu są wciąż uzupełniane i aktualizowane. Coraz więcej abonentów dobrowolnie wpisuje swój numer do takich książek. Kiedyś tylko operatorzy prowadzili takie książki online, ale mogli w nich umieszczać jedynie numery własnych abonentów i to tylko, jeśli oni się na to zgadzali.

Wiele firm prowadzi swoje własne książki telefoniczne, jednak zawierają one jedynie telefony służbowe ich pracowników. To także sposób nawiązania kontaktu z konkretną osobą i warto o tym pamiętać.

Dzisiaj każdy ma przynajmniej jeden numer telefoniczny, czasem jednak przypada ich więcej na jednego człowieka. Wielu bowiem oddziela swoje prywatne od życia zawodowego. Jeden numer mają wiec do celów prywatnych, drugi - do służbowych.
Dostęp do telefonów jest dziś naprawdę łatwy i mało kto pamięta, że kiedyś długo się czekało na przydzielenie numeru stacjonarnego. Dlatego mało kto go zmieniał, jeśli już takowy dostał. Dzisiaj - z różnych względów - wiele osób co i rusz zmienia numer i jeszcze trudniej znaleźć do nich jakiś kontakt. Nie zmienił tego nawet przepis nakazujący rejestrację numerów na kartę.

Wraz z biegiem czasu coraz łatwiej jednak nawiązywać z ludźmi ponowny kontakt - jeśli nie przez media społecznościowe, to przez ich miejsce pracy.