Śledź nas na:


Dla kogo jest Uniwersytet Każdego Wieku?

Na naukę nigdy nie jest za późno – to jedno z tych zdań, których prawdziwość trudno podważyć. Co ważne, aby rozwijać się i zdobywać nową wiedzę, nie trzeba iść na „tradycyjne” studia. Ciekawą alternatywą mogą być np. zajęcia na Uniwersytecie Każdego Wieku.
 

Studia dla seniorów? Nie tylko Uniwersytet Trzeciego Wieku

Głód wiedzy może nam towarzyszyć w każdym wieku. Z tego względu coraz częściej osoby starsze decydują się na zapisanie na dodatkowe zajęcia – zazwyczaj na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jeszcze ciekawszym doświadczeniem może być jednak uczestnictwo w wykładach i warsztatach Uniwersytetu Każdego Wieku, czyli programu prowadzonego przez Wyższą Szkołę Bankową (https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/uniwersytet-kazdego-wieku). Nie są to „studia dla starszych”. Jak sama nazwa wskazuje, w zajęciach biorą udział osoby dorosłe, niezależnie od wieku. To doskonała okazja do wzajemnej nauki i wymiany spostrzeżeń między słuchaczami o różnym doświadczeniu życiowym.

Uniwersytet Każdego Wieku: dla osób chcących się rozwijać niezależnie od wieku

Uczestnictwo w zajęciach UKW pozwala na stały rozwój intelektualny i obcowanie z kulturą. Słuchacze programu mogą skorzystać z warsztatów, kół dyskusyjnych czy wykładach z psychologii, rozwoju osobistego, zdrowia czy historii. Dodatkowo mają szansę wziąć udział w wyjazdach edukacyjnych, a dwa razy w miesiącu – uczestniczyć w specjalnych spotkaniach z naukowcami, dziennikarzami czy artystami.

Co ważne, słuchaczami UKW mogą zostać nie tylko osoby w różnym wieku – znaczenia nie ma również wykształcenie czy wykonywany zawód. Uniwersytet Każdego Wieku to po prostu przestrzeń dla wszystkich, którzy nadal chcą poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę z różnych dziedzin.

Uczestnictwo w zajęciach UKW to szansa na poznanie nowych, interesujących osób

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie bycia słuchaczem UKW. Dzięki temu, że jest to program kierowany do wszystkich spragnionych wiedzy i otwartych na nowe doświadczenia, na zajęciach można poznać interesujące osoby, chętnie wymieniające się swoimi poglądami. Tym samym uczestnictwo w programie może być również początkiem nowych, wspaniałych i przede wszystkim – inspirujących znajomości.

 

Artykuł sponsorowany.