Śledź nas na:


Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Rozważasz zapisanie się na tzw. podyplomówkę, lecz zastanawiasz się, jakie korzyści może Ci przynieść? Ten artykuł z pewnością rozjaśni wiele Twoich wątpliwości.


Studia podyplomowe mają wiele zalet, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród absolwentów różnorodnych kierunków. Są dostępne zarówno po zdobyciu tytułu licencjata, jak i magistra czy inżyniera, a do tego krótko trwają. Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe i którą uczelnię wybrać? Podpowiadamy.

 

Nowe kompetencje

Rynek pracy jest bardzo wymagający względem pracowników. Obecnie ukończenie jednego kierunku studiów często nie wystarcza. By zdobyć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę lub otrzymać awans, konieczny jest stały rozwój i doskonalenie umiejętności. Pracownicy zapisują się więc na liczne kursy, szkolenia i warsztaty lub wybierają studia podyplomowe. Jest to szybki i skuteczny sposób na podniesienie kompetencji, a tym samym droga do awansu zawodowego. Dodatkowy tytuł naukowy z pewnością sprawi, że pracodawca zacznie na Ciebie patrzeć jak na ambitnego, rzetelnego i dobrze wykwalifikowanego pracownika, któremu można powierzać coraz bardziej odpowiedzialne funkcje. Dobrze wybrane studia podyplomowe pozwalają na zdobycie nowych umiejętności i zawężenie specjalizacji.

 

Przebranżowienie i zmiana pracy

Studia podyplomowe to również doskonały sposób na zmianę dotychczasowego kierunku kariery zawodowej. Zazwyczaj trwają one rok, dzięki czemu pozwalają stosunkowo szybko zdobyć nowe kompetencje, niezbędne do znalezienia innej, ciekawszej lub lepiej płatnej pracy. Jeśli więc osoba, która ukończyła studia z zakresu ekonomii lub rachunkowości chciałaby spróbować czegoś nowego, może zdecydować się na podyplomówkę otwierającą drzwi do kariery w branży IT, a filolog rozpocząć pracę w szkole. To oczywiście tylko kilka przykładów, które, dzięki szerokiej ofercie studiów podyplomowych można mnożyć.

Realizacja pasji

Wiele osób decyduje się na studia podyplomowe, ponieważ są one dla nich sposobem na poszerzanie wiedzy z dziedziny, która je fascynuje. Traktują to jako hobby oraz możliwość poznania innych osób o podobnej pasji. Z pewnością jest to ciekawe i rozwijające. W takiej sytuacji studia podyplomowe często nie są związane z wykonywanym zawodem.

Gdzie warto zapisać się na podyplomówkę?

Obecnie studia podyplomowe znajdują się w ofercie większości uczelni. Najlepiej jednak wybrać tę, która oferuje wysoki poziom kształcenia oraz opiekę kadry z profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym. Osobom studiującym w Warszawie polecamy WSEiZ: https://wseiz.pl/studia-podyplomowe/. Wyróżnia się ona szerokim zakresem studiów podyplomowych oraz prestiżem w środowisku akademickim i pozytywnymi opiniami absolwentów. Studia podyplomowe na WSEiZ to najlepszy sposób na podniesienie kompetencji i kwalifikacji.