Śledź nas na:


Sztuka fascynujących wystąpień publicznych

Wystąpienia publiczne są w życiu każdego z nas – zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Wiele od nich zależy – czy dostaniemy wymarzoną pracę, jak zostaniemy oceni przez przełożonych czy innych słuchaczy. Chociaż pozornie wydaje się, że to właśnie Ty, jako osoba występująca publiczna jesteś gwiazdą, to jest to mylące założenie.

 
Gwiazdą każdego wystąpienia publicznego powinni być słuchacze. To oni mają mieć największą satysfakcję z wystąpienia. Jednym ze sobą na osiągniecie takiego rezultatu jest odpowiednia autoprezentacja. Wychodząc na scenę czy nawet siadając przy stole na mniejszym spotkaniu, warto zadbać o własny komfort. Można o niego zadbać na kilka sposób. Po pierwsze, naturalnym zjawiskiem jest stres, z którym dobrze się jest oswoić.

Można to zrobić poprzez obserwacje swojego zachowania, a następnie odnalezienie sposoby na jego okiełznanie. Tutaj genialną i sprawdzoną od lat metodą jest oddech. Zrób kilka głębokich wdechów, żeby uspokoić się przed swoim wystąpieniem publicznym. Kolejnym krokiem, jest zadanie o autoprezentacje. Zadbaj o nią tak samo jak o slajdy w Twojej prezentacji. Każdy z nas lubi patrzeć na prezentacje, które są schludne, estetyczne.

Dzięki temu łatwiej rozumiemy przekaz i skupiamy się na tym, co jest najistotniejsze. Podobnie powinno być z prezenterem, czyli Tobą. Zadbaj o swój komfort i przygotuj sobie wcześniej stylizacje. Sprawdź jak się w niej czujesz. Występujesz na siedząco czy stojąco? Upewnij się, że niezależnie od pozycji którą masz zamiar przybrać – jest Ci po prostu wygodnie. Ta rada nie jest skierowana tylko do kobiet, a również do mężczyzn. Pamiętaj, że Twoi słuchacze nie tylko słuchają. Oni również obserwują, a Ty jesteś w centrum. Wystąpienie publiczne to sztuka. I tak jak aktorzy przed premierą teatralną spotykają się regularnie żeby przećwiczyć swoje kwestie, tak Ty również powinieneś to robić.

Najlepiej, jeśli znajdziesz swojego reżysera, czyli w tym wypadku trenera profesjonalnych wystąpień publicznych. Taki ekspert będzie dawał Ci praktyczne wskazówki jak przyciągać uwagę słuchaczy, w jaki sposób złapać kontakt wzrokowy z publicznością. Takich ekspertów poznasz podczas szkolenia z wystąpień publicznych i autoprezentacji Aktren.