Śledź nas na:


Studia podyplomowe – czy warto kontynuować naukę? Poradnik

Studia podyplomowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów, absolwentów i pracodawców. To świetny sposób na rozwój kompetencji zawodowych, ale nie tylko! Jak wyglądają studia podyplomowe? Jaki kierunek wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe są dobrym rozwiązaniem? Podjęcie dalszej nauki niesie ze sobą mnóstwo korzyści! Przede wszystkim to Twoja szansa na lepszą przyszłość. Ukończenie studiów podyplomowych w dużej mierze poprawia pozycję zawodową młodych ludzi – ułatwia znalezienie zatrudnienia oraz uzyskanie wyższego stanowiska. Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby dostać się na studia podyplomowe!

 

Czy warto iść na studia podyplomowe?

 

Oczywiście, że tak! Sytuacja na rynku pracy zmienia się dynamicznie, dlatego ważne jest ciągłe dokształcanie się i rozwijanie swoich kompetencji zawodowych. W tym celu wiele osób decyduje się na studia podyplomowe, które ukierunkowane są na zdobywanie nowej wiedzy, a w szczególności praktycznych umiejętności. Studia podyplomowe to także znakomita okazja do przekwalifikowania zawodowego i nabycia dodatkowych uprawnień.

 

Studia podyplomowe są płatne i trwają na ogół trzy semestry lub dwa lata, w zależności od wybranego kierunku kształcenia. Co istotne kończą się otrzymaniem świadectwa, a nie dyplomu.

 

Dla kogo studia podyplomowe?

 

Wbrew panującym powszechnie przekonaniom, studia podyplomowe nie są tylko dla absolwentów „magisterki”. Tak naprawdę, na studia podyplomowe może zdecydować się każdy, kto posiada dyplom ukończenia studiów wyższych oraz tytuł zawodowy: licencjata, inżyniera lub magistra. Warto tutaj zaznaczyć, że przy rekrutacji nie ma ograniczeń wiekowych – liczy się wyłącznie sylwetka naukowa studenta.

 

Co dają studia podyplomowe?

 

Studia podyplomowe są najbardziej opłacalną inwestycją w przyszłość. Kontynuowanie nauki daje możliwości:

·         poszerzenia i pogłębienia wiedzy z wybranej dziedziny;

·         zdobycia specjalności w konkretnym obszarze;

·         rozwoju personalnego i zawodowego;

·         wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy;

·         uzyskania dobrze płatnej pracy.

 

Jakie studia podyplomowe wybrać?

 

Oferta studiów podyplomowych w Polsce jest naprawdę bogata, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Wybór kierunku studiów podyplomowych powinien być podyktowany w szczególności Twoimi zainteresowaniami oraz rozwojem kariery zawodowej.

 

Do najbardziej przyszłościowych kierunków należą:

 

·         zarządzanie;

·         psychologia;

·         informatyka;

·         pedagogika;

·         MBA (Master of Business Administration);

·         prawo.

 

Chcesz uczyć się od najlepszych praktyków? Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu to miejsce, w którym zdobędziesz zupełnie nową wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy zawodowej. Kształcenie na WSB-NLU prowadzone jest w formie RealTime Online, co umożliwia udział w zajęciach z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. W tym systemie można studiować np. Zarządzanie projektami IT, Psychologię transportu lub Doradztwo sukcesyjne.