Śledź nas na:


Newsy

Kim są żołnierze wyklęci?

Żołnierze Wyklęci są symbolem walki o niepodległość mimo przeciwności losu. Byli oni byłymi żołnierzami Armii Krajowej. Członkowie, którzy przeżyli wojnę, przynależeli do grupy Wolność i Niezawisłość (WiN). Ich działanie polegało na próbie odzyskania niepodległości z rąk ZSRR. Organizacja ta upadła w 1948 roku.

Kursantowi w żłoby dano

Pytając Google o to, jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego, natrafić można na bardzo wiele odpowiedzi i oczywiście każda jest prawidłowa. Dziesiątki, jeśli nie setki metod. Nauka w domu, indywidualna z lektorem, on-line albo w szkole językowej. Multimedialne kursy odpłatne i darmowe. Potencjalny kursant może doznać zawrotu głowy, tyle ma możliwości. Oczywiście chciałby wybrać tę najlepszą, ale czy to mu się uda?

Modne stylizacje na uczelnię

Uczelnia to miejsce, w którym studentów obowiązuje określony dress code. Zbyt ekstrawaganckie i odważne kreacje mogą spotkać się bowiem z brakiem akceptacji ze strony wykładowców i władz uniwersyteckich. Jakich zasad należy zatem przestrzegać, wybierając kreację na uczelnię? Każdy student staje codziennie przed dylematem wyboru odpowiedniej stylizacji na zajęcia. Zbyt oryginalna kreacja może być odebrana bowiem jako brak szacunku wobec wykładowców. Zbyt zachowawcza z kolei – pozbawić cię niepowtarzalnego stylu.

Sprawdź najbardziej przyszłościowe kierunki studiów!

Od kilku lat w Polsce trwa zaciekła dyskusja o tym, jak powinno wyglądać kształcenie w szkołach wyższych. Wciąż mówi się o zasadności powstawania kierunków, które nie uczą praktycznych umiejętności, za to kształcą tysiące absolwentów bez perspektyw na pracę w zawodzie. Na szczęście podejście do studiów, zarówno samych studentów, jak i uczelni wyższych, coraz bardziej się zmienia. Jakie są przyszłościowe kierunki, które warto wziąć pod uwagę po maturze?

Ścieżka naukowa studenta

Studia to dość ciekawy okres w życiu. Zazwyczaj kojarzy nam się on jedynie z imprezami, poznawaniem ludzi i usamodzielnianiem się.

Dyktafon na wykłady - który wybrać?

Studenci chętnie sięgają po wszelkie nowinki techniczne, które ułatwią zdobywanie wiedzy. Jednym z powszechnych sposobów jest utrwalanie wykładu prowadzącego. Tym bardziej, że jeśli nagranie jest wykonywane wyłącznie na użytek własny, to metoda ta jest legalna. Kultura wymaga jednak, by spytać się wykładowcy o zgodę. Jak jednak wykonywać rejestrację, aby głos prowadzącego nie był przygłuszony trzaskami lub hałasami z sali? Najlepiej dyktafonem. Podpowiemy po jaki sprzęt warto sięgnąć!

Poznaj zalety tablic suchościeralnych

Tablice suchościeralne cieszą się ogromną popularnością i znajdują zastosowanie nie tylko biurach, ale także w domach, szkołach, w salach konferencyjnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dlaczego warto zdecydować się na zakup tablicy suchościeralnej i jak dobrać produkt idealnie pasujący do konkretnej przestrzeni?

Kursy maturalne pozwolą Ci na wybór dobrych studiów

Przełomowym momentem w Twoim życiu będzie okres matury i wyboru studiów. Dlatego powinieneś starannie przemyśleć decyzję odnośnie przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym. Istotne, abyś wziął pod uwagę swoje zainteresowania oraz kryteria rekrutacji na interesujące Cię kierunki studiów. Jednocześnie pamiętaj, że uczelnie mogą wymagać innych przedmiotów na takich samych kierunkach studiów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? O tym w dalszej części artykułu.

W jaki sposób płacić za zakupy w wygodny sposób?

Wraz z rozwojem Internetu, pojawiła się nowa, wygodna możliwość dokonywania zakupów. Przez Internet kupić można zarówno trudno dostępne w danym miejscu dobra, oryginalne prezenty, jak również nabyć podstawowe produkty używane na co dzień. Tak jak i za zwykłe, dokonywane w „realu” zakupy, za zakupy wirtualne należy zapłacić. Rzeczywistość wirtualna daje nam jednak więcej różnorodnych możliwości dokonywania płatności.