Śledź nas na:


W jaki sposób płacić za zakupy w wygodny sposób?

Wraz z rozwojem Internetu, pojawiła się nowa, wygodna możliwość dokonywania zakupów. Przez Internet kupić można zarówno trudno dostępne w danym miejscu dobra, oryginalne prezenty, jak również nabyć podstawowe produkty używane na co dzień. Tak jak i za zwykłe, dokonywane w „realu” zakupy, za zakupy wirtualne należy zapłacić. Rzeczywistość wirtualna daje nam jednak więcej różnorodnych możliwości dokonywania płatności.

Pierwszą metodą, dobrą dla osób sceptycznie nastawionych do płatności online, jest płatność przy odbiorze. Koszt zamówienia pokrywamy przy odbiorze paczki. Wadą tej metody są dodatkowe opłaty za jej wybór oraz, dość często, konieczność posiadania w gotówce odliczonej kwoty, by zapłacić za zamówienie.

Drugą metodą, niewymagającą płatności online, jest tradycyjny przelew pocztowy na konto sprzedawcy. Jest to metoda raczej uciążliwa i czasochłonna, a czas księgowania wpłaty na koncie sprzedającego jest dość długi.

Pozostałe metody płatności nierozerwalnie związane są z płatnościami internetowymi. Za zakupy w Internecie zapłacić można tradycyjnym przelewem ELIXIR, kartą, za pomocą płatności jednym kliknięciem lub z wykorzystaniem szybkich przelewów.

Przelewy ELIXIR, dokonywane przez Internet, nie dotrą do sprzedawcy tak szybko, jak przelewy ekspresowe. Chyba, że sprzedający ma konto w tym samym banku, co my – wtedy przelew zaksięgowany zostanie w ciągu kilku minut. Jest to metoda stosunkowo wygodna, jednak ustępująca płatności kartą i przelewom ekspresowym.

Płatność kartą często jest ignorowana przez klientów – głównie ze strachu przed „wyczyszczeniem” konta. Przecież, by dokonać takiej płatności, należy podać wszystkie najistotniejsze informacje na temat swojej karty płatniczej! Nie ma jednak powodów do obaw – płatności kartą przez Internet są wyjątkowo bezpieczne. Dodatkowo, możliwe jest skorzystanie z opcji płatności jednym kliknięciem – wtedy tylko raz podajemy dane naszej karty, które zapisane będą na naszym koncie, założonym na stronie zaufanego pośrednika płatności (np. bm.pl). Wtedy, przy kolejnych zakupach, nie musimy znowu podawać danych naszej karty – autoryzujemy płatność jednym kliknięciem.

Równie szybką, lecz wzbudzającą mniej kontrowersji metodą płatności są szybkie przelewy (zwane też przelewami ekspresowymi). Dzięki firmie pośredniczącej w wykonywaniu przelewu (np. bm.pl), zostanie on zaksięgowany natychmiastowo na koncie odbiorcy. Jest to prawdopodobnie najwygodniejsza i najpewniejsza metoda płatności online.