Śledź nas na:


Newsy

Jak kupować podręczniki szkolne – poradnik zakupowy

Zakup książek przygotowujących do zajęć w szkole nie musi ograniczać się jedynie do wymaganych pozycji. Niewątpliwie zdajecie sobie sprawę, jak istotny w edukacji jest dobry start. Skuteczna nauka od pierwszych lat w szkole to nie tylko obligatoryjne podręczniki , jakich wymagają nauczyciele na podstawie przygotowanego programu. To także literatura uzupełniająca, która nie tylko zaoferuje wsparcie w lepszym zrozumieniu przedstawianych w czasie lekcji zagadnień, ale też pomoże rozwijać się w tym, co sprawia radość. Książki do szkoły wybierać można jednak spośród wielu ofert i warto wiedzieć, czego szukać, aby nie zabłądzić. Bogaty asortyment ma np. Empik na stronie https://www.empik.com/podreczniki-szkolne .

Rodzaje longboardów i bazowe techniki jazdy

Szukasz ciekawych sposobów na aktywne spędzenie czasu w mieście? A może jazda na tradycyjnej deskorolce już cię nuży i szukasz nowych wyzwań? Liczba entuzjastów jazdy na longboardzie ciągle rośnie, więc sprawdź, czy to jest dobra aktywność także dla Ciebie. W artykule odpowiemy m.in. na pytania, jak wybrać najlepszy rodzaj longboardu dla siebie i jak bezpiecznie rozpocząć nową aktywność.

Na czym polegają programy fundacji edukacyjnych? Sprawdź.

Fundacje wspierające edukację poprzez swoje inicjatywy starają się usprawniać i udoskonalać polską oświatę, oferując pomoc w realizacji procesu nauczania szkołom różnych szczebli oraz tworzącym je nauczycielom i uczniom. Wsparcie to może przybierać różnorodne formy: począwszy od budowania platform dialogu, przez stypendia dla uczniów i studentów, po granty dla szkół finansujące konkretne projekty edukacyjne.  

Podręcznik „Nasza szkoła”: co zawiera?

W ramach reformy edukacji od września 2017 roku wszyscy uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej otrzymują bezpłatnie podręczniki i zeszyty ćwiczeń przygotowane przez MEN. Materiały stosowane w nauczaniu pierwszoklasistów to „Nasz elementarz”, a drugo- i trzecioklasiści uczą się z książek pod tytułem „Nasza szkoła”. Seria obejmuje zarówno edukację zintegrowaną, jak i matematykę. Książki przekazywane są po roku kolejnym, młodszym klasom, zaś zeszyty ćwiczeń kupowane są co roku przez szkołę z pieniędzy otrzymanych ze skarbu państwa.  

Dla kogo jest Uniwersytet Każdego Wieku?

Na naukę nigdy nie jest za późno – to jedno z tych zdań, których prawdziwość trudno podważyć. Co ważne, aby rozwijać się i zdobywać nową wiedzę, nie trzeba iść na „tradycyjne” studia. Ciekawą alternatywą mogą być np. zajęcia na Uniwersytecie Każdego Wieku.  

Tajniki samodzielnej nauki języka

W dzisiejszych czasach nawet spędzając czas w domu, w czasie pandemii, możesz poświęcić się nauce np. języka angielskiego. Możliwości nie brakuje – kursy online, nauczanie zdalne, internetowe testy oraz ćwiczenia. Sęk w tym, że nawet mimo tak wielu środków pomocniczych, skuteczność nauki zależy przede wszystkim od Ciebie i Twoich nawyków. Jak samodzielnie możesz przygotować się do nauki, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?  

Sokrates: Mocny umysł i ciało

Pomimo iż po Sokratesie nie zostały żadne prywatne notatki, czy rękopisy, uważa się go za najwybitniejszego myśliciela czasów starożytnych. Jego sława jest wielka, powszechna i bezdyskusyjna. Z tego względu zwykło się dzielić epoki filozoficzne na te przed i po nim. Wszystko co wiemy na temat antycznego bohatera pochodzi z relacji jego niemniej rozpoznawalnych uczniów, jak Platon, a także Arystoteles.  

Ekologia - co warto wiedzieć?

Ekologia tak jak i ekolog niektórym może kojarzyć się z promowaniem zdrowego żywienia, korzystaniem tylko z odnawialnych źródeł energii oraz w niektórych wypadkach tzw. "reżimem ekologicznym". Jest to jednak pojęcie błędne ze względu na niejednoznaczną definicję tych dwóch pojęć. Warto zatem wiedzieć czym jest sama ekologia, kim jest ekolog, oraz jak ważna jest ich rola dla rozwoju i utrzymania środowiska naturalnego.

Jak wybrać uczelnię wyższą? Czym się kierować wybierając studia po maturze?

Pewnie każdy student chociaż raz w ciągu całego czasu trwania nauki żałował wyboru uczelni lub przynajmniej wydziału. Czasami dzieje się to na samym początku, dzięki czemu później jeszcze istnieje jeszcze szansa na rezygnację i ponowne rozpoczęcie nauki. Jednak czasami świadomość błędu pojawia się na ostatnim roku lub nawet po ukończeniu studiów. Co zrobić, by do tego nie doszło? Jak wybrać uczelnię wyższą? Czym się kierować wybierając studia po maturze?

O poznaniu swojego psychoterapeuty

Aby dobrze wybrać psychoterapeutę, trzeba się o niej / o nim najpierw pewnych rzeczy dowiedzieć. Nikogo nie dziwi fakt, że psychoterapeuta zadaje pytania pacjentowi. Pacjenci / klienci także mogą zadać przyszłemu terapeucie pewne pytania; ten zaś powinien odpowiedzieć na nie otwarcie. Czego zatem warto dowiedzieć się od wybranego terapeuty?